@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Yüz binlerce GSM abonesi icralıkGSM firmaları son fatura yüzünden yüz binlerce aboneyi icraya veriyor.

Aboneliğini bayilere giderek veya katıldığı kampanya sonu diye dönem sonu hattını kullanmayanlar ile telefonla aboneliğini iptal ettirdiklerini sanan yüz binlerce GSM abonesi birkaç yıl sonra gelen ödeme emirleriyle şaşkına dönmektedir.


Son fatura mağduru yüz binlerce vatandaş meblağın uğraşmayacak kadar küçük olması, astarı yüzünden pahalıya gelecek diye itiraz etmeden icra ödemelerini yapmak zorunda kalırken birçok vatandaş haksızlık var diyerek ödemek istememekte bu da onların daha fazla faize, icrai masraflara ve hatta haciz işlemlerine mağdur olmalarına sebep olmaktadır.

İcra dairelerinde en fazla açılan dosya sayısı GSM firmalarına ait olurken bundan sonra ki sırayı bankalar almaktadır. Haricen tahsilât yapan GSM firmaları ve bankalar alacaklarını alırken derdest durumda bulunan milyonlarca dosya icra dairelerinde ödenmemiş olarak görülmekte, borçlarını ödediği halde icradan kapatmadıkları için haklarında icra takibi açık olarak görünen binlerce kişi kredi taleplerine cevap alamamaktadır.

GSM firmalarının bu zulüm yüz binlerce vatandaşa yapılmaktadır. İcra takipleri incelendiğinde görülecektir ki son fatura mağduru yüz binlerce kişi icra dairlerinde bu bedeli ödemekle meşgul. Onlarca avukat son fatura mağduru vatandaşlara haciz yapmakla, icra tehdidi ile takip yapmaktadır. Çünkü binlerce insan hat kapatmadan ya da faturalı hatta geçtikten sonra kendilerine gönderilen son faturalardan habersiz icralık olmaktadır.

Erol Kara
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda