erolkara.net

Reklam veya başka amaçlı bıktırıcı mesajların telefonlarımıza gelmesi bir yana filan kurumun müşteri hizmetlerinden arıyorum deyip sizi dakikalarca meşgul eden firmaların verdiği rahatsızlık herkesin dilinde iken TTNET gibi kökü Türktelekom’a dayanan bir kuruluşun da tacizlerine muhatap olacağımı hiç düşünmemiştim.

Ayda bir iki kez aramalarına aldırmadığım ve ilk kurulduğundan beri müşterisi olduğum TTNET’in 08.08.2014 tarihinde yaptığı taciz artık savcılığa şikâyet aşamasına gelecek boyuta ulaştı.

Adeta istenmeyen bir sapık gibi telefonuma bir günde 6 arama yaparak tacizde bulunan TTNET bu şekilde yapmakla müşterisi olduğuma pişman mı etmek istiyor.

Her ay bir iki kez arayan TTNET bu kez 8.8.2014 günü 10:54 ta arayarak 8:38 dakika süren bir konuşma sonrası “daha fazla görüşmek istemiyorum” deyip kapatmamın üzerinden tam 5 defa daha arayarak isyan ettirecek boyutta bir iletişim kurmaya çalışmıştır.


İlk önce 10:54 te çalan telefonumla adının “Arzu” olduğunu söyleyen ve müşteri temsilcisi olduğunu söyleyen bayan kullandığım paketi, paketi kullanırken yaşadığım kopma, ağırlaşma, donma gibi problemlerin 97 TL yerine 77 TL vererek minimum(!) seviyede azalacağını iddia ettiği yeni pakete geçmemi bunun için taahhüt vermeden 4 ay sonra bitecek taahhüdümle olabileceğini söyledi.

Ben de 67 TL gibi pahalı bir fiyatla internet kullandığımı, buna rağmen kopma, ağırlaşma, donma gibi problemleri sadece “adil kullanım hakkı” dibi bir safsatanın arkasına sığınan TTNET’in bu teklifini kabul etmediğimi söylememe sesini yükselterek, tehditkâr bir ses takınarak paketi almam gerektiğini vurgulayan bayanla 8 dakika sonrası birkaç kere kapatacağım dememe rağmen kapatmamakta ısrar edince son vermek zorunda kaldığım görüşme sonrası adeta kâbus yaşadım.

Bir iş toplantısı sırasında ardından yemek yerken çalan telefonum da TTNET’in çağrılarını açmadan kapatma rağmen tam 8 kez arandım. Ve aynı gün içinde saat 11:14 - 11:35 - 11:56 - 12:17 - 12:38  de arayan TTNET’e sormak istiyorum.

Amacınız kendinizden bıktırmak mı?

Rahatsızlık veren bir çağrı elemanı yüzünden kurumuzla mahkemelik olmam mı gerekiyor.?

Üç kuruş prim kazanacağım diye müşterinizi çileden çıkartmaya çalışan elemanınız yüzünden kurumuzun dolandırıcı firmalar seviyesinde görmemiz mi gerekiyor?

Müşteriniz olmaktan vaz mı geçmemiz gerekir?

Paket satacağım diye rencide eden elemana hakaret etmemiz mi gerekiyor?

Erol KARA - 09.08.2014


Daha yeni Daha eski