@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Topkapı tramvay istasyonunda engelliye zulüm
T1 Bağcılar - Kabataş ve T4 Cebeci (Mescidi Selam) – Topkapı hatlarının ortak kullanım istasyonu olan Topkapı’da engelliler için zulüm denecek bir uygulama yapılıyor.

Topkapı istasyonu, hem Cebeci’den gelen hem de Kabataş – Bağcılar yönünde sefer yapan yolcuların aktarma istasyonu olarak önemini korurken mevcut iki asansör uygulamasından birinin kökten iptal edilmesi, diğerinin de sık sık arızalanması ve ayrıca T1 hattının girişine 300 metre uzakta olması engelli yolcuların sıkıntı içinde kalmalarına neden olmaktadır.


En çok kullanıma uygun olan ve tüm yolcuların rahatça giriş çıkış yaptığı tek giriş yeri olan merdivenlerin hemen yanında bulunan asansör birkaç yıldan beri kapalı olarak bulunmaktadır. Kullanılmama ya da aktife edilmeme sebebi bilinmeyen ve her engellinin rahatça kullanabileceği yerdeki asansör işlevsiz durmaktadır.


Aktif olduğu söylenen ve en çok düğmelerinden dolayı sıkça bozulan ve güvenlik

elemanlarının sürekli rapor tuttuğu ve engelli yakınlarıyla, engellilerin tepkisine neden olan diğer asansör ise T4 istasyonuna 300 metre uzaklıkta bulunmakta ve o yolu aşanların bozuk olma ya da girilememesi sebebiyle tekrar geriye dönmelerine neden olmaktadır.

İşin ilginci engellilere tahsis edilen asansörün yanından da istasyona giriş yapılması kesinlikle yasak.

Vatandaşlar bu yanlış uygulamadan şikâyetçi olurken aktif olan girişin yanındaki engelli asansörünün çalışır hale@erolkaranet - 05/02/2013 
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda