@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Topkapı tramvay istasyonuna yürüyen merdiven yapılacakTopkapı tramvay istasyonuna yürüyen merdiven yapılacak.


Bir süre önce sitemizde yayınlanan Habertürk ve Radikal gazetelerinde de yer verilen T1 Bağcılar - Kabataş ve T4 Cebeci (Mescidi Selam) – Topkapı hatlarının ortak kullanım istasyonu olan Topkapı’da engelliler için çalışmalara başlanıldığı öğrenildi.

Topkapı istasyonu, Cebeci’den ve Kabataş – Bağcılar yönünde sefer yapan yolcuların aktarma istasyonu olarak önemini korurken kullanılmayan ancak tüm yolcuların giriş yapmak zorunda kaldığı yerdeki eski asansör yıkılarak yerine yürüme merdivenlerinin yapılacağı belirtildi.

Bu durumu yolculara eski asansörün üzerine taktığı tabelalarla da duyuran Ulaşım A.Ş mevcut iki asansör uygulamasından birinin kökten iptal edilerek herkesin faydalanacağı yürüyen merdivenlerin yapılacağını, diğerinin de sık sık kontrol edilerek arızalanmadan çalışmasının yapılacağını belirt.

Bilindiği gibi, en çok kullanıma uygun olan ve tüm yolcuların rahatça giriş çıkış yaptığı tek giriş yeri olan merdivenlerin hemen yanında bulunan asansör birkaç yıldan beri kapalı olarak bulunmaktaydı.

@erolkaranet - 24.02.2013

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda