@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Sizce bu manşete ne derler. 

Bazı medya organlarının İslam’dan ne kadar uzak kaldıkları yaptıkları haberlerden belli olur. 11 ay İslam’a ve Müslümanlara saldıranlar Ramazan gelince birden Müslümanlıkları akıllarına gelir ve İslami yayınlarla bunu telafi etmeye çalışırlar.

Türkiye'deki malum medyanın İslami kavramlardan ne kadar uzak olduğunu yıllar önce ( 1980’ler de Cumhuriyet Gazetesi olduğu iddia edilir) bir gazetenin atmış olduğu "Hac bu sene de Kurban'a denk geldi" manşeti bir medya efsanesi olarak dilden dile dolaşır. Ancak bu efsane ne yazık ki bu yıl Milliyet’in sayfalarında tekrar gerçekleşti.

Milliyet Gazetesi bugün yayınladığı haberde “2013 Kurban Bayramı - Hac Bu Sene Kurban'a Denk Geldi (2013 Hacı Adayları)” manşetli haberinin yayınlayarak İslam’a uzak oluşunu, İslam’daki özel günleri, neyin ne zaman olduğunu bilmediğinin cehaletini resmen gündeme oturtmuş oldu.

Her yıl Haccın Kurban Bayramının arefesinde yapıldığını ve Kurban Bayramı günlerinde şeytan taşlamalarla devam edip , veda haccıyla son bulan bir ibadet şekli olduğunu bilemeyecek kadar cahil olan bu kesimin yaptığı bu haber laik kesimin İslam dinindeki kavramlara hala ne kadar yabancı olduğunu ortaya koyarken, dindar kesime saldırırken de nasıl komik duruma düştüklerinin son örneğini oluşturmuş oldu.


Haber : 21.08.2013 - Güncelleme : 07.10.2015 - @erolkaranet
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda