@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Ölmezsek GelirizHaseki hastanesinde doktor da hasta da çılgına dönüyor

Alet de doktor da yetersiz

İstanbul’un en eski ve en köklü hastanelerinden biri olan Haseki hastanesinde emar, eko, efor gibi görüntüleme cihazlarına yönlendirilen hastalar günler hatta aylar sonrasında randevu almaktadır.

Hastalıklarına çare aramak için hastaneye gelenler doktorlar tarafından gerekli görülen emar, eko, gibi raporları çıkartabilmek için ve kısa sürede hastalıklarına çözüm bulma kaygısı yaşarken kendilerine 15 - 20 gün hatta aylar sonrasına verilen randevularla çılgına dönmektedir.

“Ölmezsek geliriz” diye verilen randevulara razı olanlar da aldıkları randevulara zamanında ya da zamanından önce geldiklerinde ise kapı önlerinde saatlerce sıranın kendilerine gelmesini beklemektedir.

“Hem günler, aylar sonrasına randevu verilsin hem de saatlerce sıra bekleyelim. Bu saçmalığa son verilsin “ diyen hastalar kadar bu durumdan şikayetçi olan doktorlar ve hizmetliler de yok değil.

Sadece eko bölümünde bir günde 40 – 45 hastanın kalp ekosunun çekildiği ve yaklaşık bir yıl tek bir doktorun görevlendirildiği belirtilirken yalpan görüntülenmenin de sağlıklı olmadığı, bir hastanın kalbini 10-15 dakika incelenmesi gerektiği, yoğunluktan ötürü 2-3 dakikada eko sonucu çıkartıldığı belirtiliyor.

Hastanenin emar bölümünde de yoğunluğun olduğu aynı durumun bu servis için de geçerli olduğu belirtilirken İstanbul’da buluna tüm devlet hastanelerinde eko ve emar, röntgenleme servislerinin çok yetersiz olarak hizmet verdiği söyleniyor.

Bazı hastanelerde hastaların özel hastanelere yönlendirildiği, bunun da devlete zarar getirdiği dile getiriliyor.

EROL KARA
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda