@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Okmeydanı Hastanesinin Çile YoluŞişli Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin A Bloğuna giden yol vatandaşların çile yoluna döndü.

Araca binemeyenler yürümek zorunda
Her yaştan hasta bu yolu yürüyor
Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında yıkılıp yeniden yapılıyor. İki yıldan fazla zamandır süren inşaatta yüzünden hastanenin A Bloğuna giden hastalarda çektiklerini çilenin bir an önce bitmesini bekliyor.

Birçok polikliniğin olduğu hastanenin A Blok olarak tanımlanan binasına gidebilmek için 500 metrelik dik bir yolu aşmak zorunda kalan hastalar hastane tarafından konulan tek bir minibüsün de ihtiyacını karşılayamadığını iddia etmektedirler.

En yoğun kullanılan A Blok binasındaki hizmetin merkez binaya
Servise binerlerse
alınmasının daha doğru olacağını söyleyen hastalar “muayene için bu yokuşu aşmak zorundayız. Doktor ultrason ya da dışarıdan bir şey istese tekrar yukarıya çıkıyoruz.  Tekrar aşağıya iniyoruz. Tahlil yapsalar sabah ki tahlil öğleden sonra veriliyor. Bunun için tekrar inip çıkıyoruz. Ya da sonuçlar alınıp muayeneler bitene kadar her gün gelip gidiyoruz. ” Derken hastane yönetimince konulan servisin yetersiz kalması yüzünden yolcularla şoförler arasında sık sık tartışmalar çıktığı belirtildi.

Yokuş aşağıya ve yukarı çıkarken yol kenarına konulan banklarda
dinlene dinlene yol aldıklarını söyleyen yolcular "kışın buna imkanda bulamıyoruz. Şimdi yaz, oturuyoruz kalkıyoruz ama bu sadece vaktimizi alıyor. " demektedir. Öte yanda bazı sivil araçların bu bloğa gelir giderken yoldaki hastaları almalarının çözümün bir parçası olacaklarını önerenler de bu sıkıntının bitmesi için dua ettiklerini söylediler.
Banklar yorgunluk atmak için
112 Acil hizmet biriminden her gün bir şoförün görevlendirildiği servis hizmeti hakkında bilgi veren şoförlerden biri “ Geçtiğimiz hafta bir arkadaşımız sağlam kişilerin binmemesini, yaşlı, sakat ve aciz durumdaki hastaların binmesi konusunda uyarınca vatandaşlar tarafından darp edildi. İşi bıraktı. Şimdi her gün nöbetleşe birimiz geliyor. Ancak ne yapsanız vatandaşa kar etmiyor.
hasta servisi

Burada yolcu taşıyacağıma ambulansla günde 20 hasta taşısam bu kadar strese girmem. Arabaya binerken izdiham olmakta, hasta ve yakınları kavga etmekte hatta binemeyenler arabaya tekme atmaktadır “ derken hastalar İETT tarafından konulan durakta servis beklemek için çok zaman kaybettiklerini, hasta ve yaşlılara saygı gösterilmediğini, servisin öğle zamanı 12:00 ila 13:320 arasında da çalışmasını istediklerini belirtti. Bu arada hastalar için konulan servise bilhassa yemeğe çıkan personelinde bindiklerini iddia eden vatandaşlar yaşlılar, acizler oturuyor gencecik görevliler bunlara biniyor” diyerek sitem ettiler.

Konu hakkında görüşlerini aldığımız hastane çalışanları servislerin sabah 08:30 12:00 ve 13:30 – 16:00 saatleri arasında çalıştığını belirterek “ En azından yemek ve istirahat için zaman ayırıyoruz. Bu da hakkımız”  demektedir.
ve bindiler

Hasta yakınları ise bu saatlerde de doktora gitmek için binaya gitmek zorundayız.  Randevu almak için sıraya gireceğiz. Burada beklesek zaman kaybederiz. Zar zor gidiyoruz. Bu inşaat kolay kolay bitmez en azından polikliniklerin merkez binasına alınması gerekiyor” dediler.

28.05.2015

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda