@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

İETT’den PERPA’ya Durak İsteniyorİstanbullular E5 olarak bilinen O1 karayolu üzerinden Okmeydanı – Mecidiyeköy güzergâhında çalışan otobüsler için durak istemektedirler.

Elektronikçiler Çarşısı Perpa’ya, Okmeydanı Devlet hastanesine, Diş Hastalıkları hastanesine ve Darülaceze’ye gitmek zorunda kalanlar için O1 karayolu üzerinde PERPA istikametine yapılacak olan durak cebi sayesinde yüzlerce yolcunun bu imkandan faydalanacağı, buralara gelmek için Çıksalın – Şark kahvesi güzergahına giden ve trafiğin yoğun olarak bulunan Okmeydanı Darülaceze caddesi üzerinde çalışan otobüslere binmek zorunda kalmayacaklarını söyleyen İstanbullular İETT’den bu isteklerini olumlu karşılamalarını, Halıcıoğlu istikametinden gelen çok sayıda otobüsün Okmeydanı’nda durduğunu bunun da kendilerine hiçbir yarar getirmediğini hem hastanelere gidenler için hem de Perpa yolcusu için kolaylık olacağını dile getirmektedir.

07 ekim 2012 - Erol Kara

Perpa'ya durak yapılamazmış


BİRKAÇ gün önceydi... Okmeydanı sakinlerinin "Perpa'ya İETT durağı yapılsın, perişan oluyoruz" isteğini dile getirmiştik. İETT cevap göndermiş. Yetkililer, "Karayolları, otoyol üzerine durak yapılmasını uygun görmüyor. Bu nedenle Perpa İş Merkezi civarında E-5 Karayolu üzerine durak koymamız kurumumuz açısından da mümkün değil" demişler...

Geçtiğimiz günlerde “vatandaş Perpa’ya durak istiyor” haberine İETT’den gelen “ Karayolları izin vermiyor” açıklamasına vatandaş tepkili

Konu hakkında düşüncelerini açıklayan vatandaşlar

Karayolları halt etmiş. Ya İETT’yi kıskanıyor, ya halka uzaklar veya Karayolları çilenin ne olduğunu bilmiyor. Düne kadar Nurtepe Tem – Okmeydanı yolunda da durak yoktu. Vatandaş korsan durak oluşturdu. Sonunda oraya durak yaptılar. İhtiyaç var ki bu sonunda oldu. Buraya neden yapılmasın. Halen mevcut olan 1 km ötedeki Okmeydanı durağı da bu yolun üstünde değil mi?

Karayolları işine baksın. Buradan onlarca hatta ait otobüs geçiyor. Yüzlerce yolcu Perpaya, Okmeydanı hastanesine, Diş hastanesine gidiyor. Ya Çağlayanda Ya da Okmeydanı’nda iniyor gerisin geriye yol kenarından dakikalarca yürüyor. Bu zulmün sebebi Karayolları mı yani…

Yok kardeşim. Bu danışıklı dövüş. İETT’nin işine geliyor. Vatandaş daha fazla para versin ya da çile
çeksin. “İETT nin İ … etme taksi tut” anlamını herkes bilirKarayolları böyle bir şey dediyse gelsin bu çileyi birlikte yaşasın. Ne varmış. Yıkılacak bir yer yok: Çelik refüj kaldırılacak cep yapılacak. İki torba çimento, az da asfalt… Neye engel olacak. Ayıptır kardeşim. Perpaya durak E5 ten şart. Buranın halkı, buraya gelen binlerce insan. Rahatlık yaşayacak. Çile bitecek. Koltuktakiler bunu anlayamazlar. Hayatı toz pembe görüyorlar…Resmi kurumlarda rahat koltukta oturanlar, çile çekmemiş insanlar özel korumalı arabalarla gidip gelenler dileriz bir gün buna mecbur kalır.

Ama TEM’e durak yapmıştınız!

İETT'ye cevabına vatandaşlardan tepki geldi

Hatırlarsanız geçen hafta, Okmeydanı sakinlerinin “Perpa’ya otobüs durağı istiyoruz” şikayetlerine yer vermiştim.

İETT de bu isteklere cevaben “Karayolları E-5’e durak yapılmasına izin vermiyor” demişti. İşte bu cevap üzerine vatandaşlardan şu tepki geldi: “TEM otoyolu Nurtepe mevkiine durak yapılabildiğine göre E-5’e de yapılır.” Ne diyelim! Doğru söze ne denir!

Edindiğimiz bilgiye göre Karayolları durak için göz kırpmış. Şimdi Gözler Ulaşım Koordinasyonyon Müdürülüğünde...

ESRA BOĞAZLIYAN/HT GAZETE 21.10.2012
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda