@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

İETTden Mantık Dışı Yol TarifiİETT'nin yol tariflerinden biri güldürmenin dışından akıl dışı ..

İşte Sultangazi Cebeci Tramvay Durağından Bayrampaşa Kocatepe Metro Durağına gidecek olan vatandaşa yapılan yol tarifinin içler acısı hali.

İşte o tarif
HABERTÜRK SESİMİZ OLDU...

İETT'den 'tarif'siz eziyet!

İETT’nin akıllı cep telefonları için hayata geçirdiği MOBİETT uygulamasının yol tarifleri yolculara çile çektiriyor

Esra BOĞAZLIYAN / HT GAZETE - İSTANBUL

İETT’nin akıllı cep telefonları için hayata geçirdiği MOBİETT uygulamasının yol tarifleri yolculara çile çektiriyor. Güzergâh uzatılılıyor, tek vasıtayla gidilecek yol için 3 vasıta öneriliyor, 45 dakika sürecek yola 100 dakikalık tarif veriliyor

İETT, yolcularına ulaşım kolaylığı sağlamak için kısa bir süre önce yeni bir uygulamayı hizmete sundu. Akıllı cep telefonlarına indirilebilen MOBİETT adlı uygulama sayesinde yolcular, konum bilgilerini paylaştıklarında harita üzerinde, çevrelerinde bulunan durakları ve bu duraklardan geçen tüm otobüs hatlarının tahmini geliş saatlerini, gerçek zamanlı olarak görebiliyor. Hattın uğradığı durak bilgileri, hangi durağa kaç dakika sonra ulaşılacağı gibi bilgilere de erişilebiliyor. Bu uygulamanın bir diğer hizmeti de ‘Nasıl giderim?’ Yani yolculara gitmek istedikleri yere toplu taşıma araçlarıyla ulaşabilmeleri için hat ve güzergâh tarifi vermesi. Misal, Bakırköy’desiniz ve Beşiktaş’a gitmek istiyorsunuz. Nerede olduğunuzu ve hedef bölgeyi seçiyorsunuz. Uygulamanın size gitmek istediğiniz yere en kısa zamanda hangi toplu ulaşım araçlarıyla ulaşabileceğinizi göstermesi gerekiyor.45 DAKİKALIK YOL İÇİN 100 DAKİKALIK TARİF!

Gelin görün ki yolculardan gelen şikâyetlere bakılırsa bu yol tarifi bırakın kolaylık sağlamayı kafa karıştırıyor, vatandaşa eziyet çektiriyor. Zira kestirme güzergâhlar yerine en uzun yollar tarif ediliyor. Bakın bir okuyucumuz, Sultangazi Cebeci Tramvay Durağı’ndan Bayrampaşa Kocatepe Metro Durağı’na gitmek için MOBİETT’ye girmiş. Normalde tek toplu taşıma aracıyla ve ardından da yürüyerek 45 dakikada gidilebilecek yol, MOBİETT’de 3 toplu taşıma aracıyla tarif edilmiş. Eğer yolcu, MOBİETT’nin tarifine uyarsa yaklaşık 100 dakikada gitmek istediği yere ulaşabiliyor.

İETT: Sorun beta sürümünden kaynaklanıyor

İETT yetkilileri, bu sorunla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Uygulama beta sürümüyle hayata geçti. Yani şu anda iyileştirme aşamasında. Bu nedenle de bazı sıkıntılar oluyor. Yüzde 90 oranında hatasız çalışıyor. Yüzde 10’luk hata için çalışmalar sürüyor.”

İşte şaka gibi yol tarifi

Sultangazi Cebeci Tramvay Durağı’ndan Bayrampaşa Kocatepe Metro Durağı’na gitmek isteyen vatandaşa verilen tarife göre: Edirnekapı istikametine giden tramvaya binilecek. Yarı yolda (Sağmalcılar) inilecek. Bir durak geriye (Çukurçeşme) yürünecek. Çukurçeşme’den Edirnekapı’ya giden tramvaya tekrar binilecek. Yani az önce inilen duraktan geçerek tekrar Edirnekapı’ya gidilecek. Ve bu şaka gibi yolculuk, yandaki uygulamada da görüldüğü gibi yaklaşık 100 dakika sürecek. Oysa bu güzergâhta sadece bir toplu taşıma aracıyla 45 dakikada yolculuk yapmak mümkün.

 http://www.haberturk.com/yasam/haber/956239-iettden-tarifsiz-eziyet
http://www.haberturk.com/yazarlar/esra-bogazliyan/956292-iettden-tarifsiz-eziyet
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda