@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

İETT inadı yüzünden binlerce beddua alıyor




2012 yılında gazetelerde çıkan "Vatandaş Perpa'ya durak istiyor" ve sitemizde de yayınlanan bu istek üzerine çok sular aktı. Çok mevsimler geçti. Ve hatta Okmeydanı Perpa önündeki üst geçit yıkıldı, yerine yenisi yapıldı ama durak yapılmadı.

Konu E5 (O1) karayolu Okmeydanı - Çağlayan arasında bulunan hem Perpa hem Darülaceze hem Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi hem de İstanbul Diş Hastalıkları hastanesine gidecek olanlara ortak bir durak yapılmasıydı.

Ancak İETT topu Karayolları üzerine atarak izin verilmediği gerekçesiyle ve hem de "Karayolları, otoyol üzerine durak yapılmasını uygun görmüyor. Bu nedenle Perpa İş Merkezi civarında E-5 Karayolu üzerine durak koymamız kurumumuz açısından da mümkün değil" diyerek kestirip atmıştı.

Gazetelerde de ses veren bu sorun ne yazık ki gerçekleşmedi. Yukarıda sayılan yerlere gidenler ve hatta Gürsel mahallesi sakinleri de bu mevkiye bir durak yapılmasının şart olduğunu iddia etmeye başladı.

Fotoğraflardan görüleceği şekilde E5 karayolunun yan yolu olan ve ana trafikten bölünerek yen bir güzergah olan yolun üzerindeki üst geçit buraya durak yapılmamasının önüne geçmiş oluyor. Zira her gün binlerce insan bu üst geçidi kullanarak karşıdan karşıya geçmektedir. Ve köprü ayaklarının bulunduğu yer de yolcunun otobüslere inip binmesine uygun durumdadır. Sadece buraya durak konulup, çelik refüj kaldırılacaktır. Hiç bir masrafa da sebebiyet vermemektedir.


Okmeydanı hastaneler mevkinden Çağlayan ve Gürsel mahallesi ile İstanbul Adliyesine gidenler için kullanıma açılan üst geçidin hemen ayağındaki boşluk ve otobüslerin burada durabilmelerinin mümkün olduğunu gösteren resimler iETT'nin inadından başka bir durumdan söz etmemektedir.

Yüzlerce hasta Halıcoğlu veya Nurtepe istikametinden gelen araçlara binip hastaneye gelmek istediklerinde ya 2 kilometre ötedeki Okmeydanı'nda veya 1 kilometre ötedeki Çağlayan durağında inerek buraya kadar yürümekte buradan da hastaneye veya mahallelerine geçmektedir.

Bşlhassa Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi hem de İstanbul Diş Hastalıkları hastanesine gitmek zorunda kalan yaşlı ve sakat durumda olanlar "buraya neden durak yapmazlar" diye feryat ve beddua ederken semt halkı aralarında imza toplayarak İETT'ye müracaat ettiklerini bugüne kadar cevap verilmediğini söylediler.

İşte fotoğraflarla durak yapılacak yer ve yürünülen yol...







#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda