@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

İETT Beyazıt seferlerini kaldırıyor  İETT tarafından yapılan Beyazıt çıkışlı otobüs seferlerinin Aksaray ve Yenikapı’ya çekileceği öğrenildi.

8 Eylül 2012 tarihinden bu yana UKOME’nin aldığı karar doğrultusunda daha önce son durakları Beyazıt olan üç hattın arkasından diğer hatları da Aksaray’a çeken İETT yolcuların tramvaya yönelmesini sağlarken yolcular da bu duruma isyan etmeye başladı.

Ukome kararı gereğince Laleli Beyazıt arasının ve Beyazıt Çarşı Kapı önünün araç trafiğine kapatılması nedeniyle kaldırılan hatlar için ise yolcular tepkili. “Zaten pahalı olan ücretin aktarma ile daha pahalıya mal olacağını belirten yolcular Aksaray’a kadar geldik. Beyazıt, Mahmutpaşa’ya ya da Çemberlitaş yönüne gitmek için 2 durak mesafelik yer için tramvaya bineceğiz ya da taban tepeceğiz. Zorla bizi ikinci bir araca yönlendiren İETT’nin bu uygulaması yanlıştır. Aktarma ücretsiz olsa o zaman hiç kimse bu konuda laf etmez. Ama 1,95 TL vererek geleceğimiz yere 1,40 lira daha fazla aktarma ücreti ödememiz, hatta akbil ya da İstanbulkartı olmayan bir kişi 6 TL’ ye gitmiş olacak” demektedirler.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) aldığı karar doğrultusunda daha önce Beyazıt’tan hareket eden 32A, 33E ve 75M hattında çalışan otobüsler 8 Eylül 2012 Cumartesi gününden itibaren Aksaray otobüs duraklarından hareket ettirilmeye başlandı.

75M hattı ise Yusufpaşa`dan çalışmaya başladı.. Bu hatta bulunan 80B Yedikule – Beyazıt hattının da kaldırıldığı belirtildi.

Aksaray`dan hareket edecek otobüs hat bilgileri:

32A Cevatpaşa-Beyazıt
33E Esenler Metro-Beyazıt
36E Ellinci Yıl Mahallesi - Beyazıt
37A Yıldıztabya - Beyazıt
39 Akşemsettin Mahallesi - Aksaray
75M Beyazıt-Mecidiyeköy (Yusufpaşa`dan hareket edecek)

@erolkaranet - 10.10.2012

Şikayetimizin basındaki yankısı

Habertürk - 11.10.2012

Geri verin Beyazıt seferlerini

"ULAŞIM derdi bitmez" diyoruz ya hep... İşte bir önemli sorun daha... Son durakları Beyazıt olan 3 İETT otobüs hattının Aksaray'a yöneltilmesi yolcuların tepkisini çekiyor şu günlerde... Otobüsle Aksaray'a kadar gidip ardından tramvayla Beyazıt'a aktarma yapmak zorunda kalan vatandaş, hem zaman kaybı yaşadıklarını hem de bütçelerine ek bir yük geldiğini söylüyor. İETT'ye duyurulur...

Habertürk - 11.10.2012
******
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda