@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Edirnekapı Mezarlığı çöp ve molozlarla dolu…İstanbul’un merkezi yerinde bulunan tarihi olduğu kadar halen canlılığını koruyan , şehitliğin yanında bulunan mezarlık çöp, moloz ve bakımsızlıktan dolayı şikayetlere neden oluyor.

Edirnekapı Sur önünde bulunan Eyüp Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi kontrolünde bulunan mevkideki eski mezarlık yoldan geçenlerin attığı çöp ve pet şişelerle adeta bir çöplük haline dönüşürken, bir kısmında taş ve molozlarla dolu halde olması vatandaşın ve mezar sahiplerinin tepkisine neden olmaktadır.

Edirnekapı Tramvay ve otobüs duraklarının bulunması sebebiyle çok sayıda insanın geçtiği mezarlık, vatandaşların attıkları çöplerle adeta çöp yuvasını andırıyor

Mezarlığın çöp alanı gibi kullanılmasına tepki gösteren vatandaşlar, “Bazı kendini bilmez kişiler böylesine tarihi değer taşıyan, göz önünde bulunan mezarlığı çöp alanı gibi kullanıyorlar. Artık bırakın dirilerimize saygı göstermeyi artık ölülerimize bile saygı gösterilmiyor. Çöp ve pet şişeleri geçerken duvardan içeri atanların yanı sıra mezar içinin taş ve toprak molozlarla doldurulması dışarıdan gözükmese de içeri girdiğinizde korkunç bir tablo oluşturmaktadır.” diyerek tepki göstermektedirler.

Bunun yanında gerek insanların gerekse de doğanın etkisiyle zarar gören sahipsiz mezarların da çökmesi, kırılması da vatandaşların dikkatinden kaçmamaktadır..

@erolkaranet - 10.11.2012

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda