@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Edirnekapı istasyonu için metrelerce yol sorun oldu‏20 metre mesafe yerine 300 metre yol yürüyorlar


Edirnekapı’da bulunan tramvay istasyonuna gitmek için vatandaşlar metrelerce yol yürümekten şikâyetçi.

Bir süre önce HT İstanbul sayfalarında yayınlanan bir haberde Edirnekapı tramvay istasyonuna gitmek için vatandaşların daracık bir kaldırımdan geçtikleri dile getirilmişti.

Belediye kaldırımı genişleterek çözüm getirmeye çalışsa da asıl sıkıntının Edirnekapı sur içinden gelen ya da bu istikamete gitmek için tramvay istasyonundan gelenler metrelerce yol yürümenin sıkıntısını çektiklerini dile getirdiler.

Topkapı – Habipler arasında çalışan tramvay istasyonu için Edirnekapı istasyonuna gelen yolcular yolun öteki tarafına geçmek için metrelerce yol yürüdüklerini söyleyerek, İBB’nin geçit yaparak ulaşımın daha kolay hale getirilmesini istemektedirler.

Mevcut olan ve sadece Topkapı yönünden gelip Eyüp istikametine giden araçların kullandığı alt geçidin üzerine yapılacak olan ve engellilerin de geçmesine uygun eğimde yapılacak olan 2 metre genişliğindeki geçitle karşıdan karşıya geçebilecek imkânın olmasını isteyen vatandaşlar istasyon için 300 metre yürüdüklerini, yaşlılar ve engelliler için büyük sıkıntı oluğunu belirtmektedirler.

EROL KARA - 07.11.2012

Hani Taksim'deki çalışmalar kapsamında millet 3 metrelik yol için 300 metre gidiyor ya, benzer bir durum da Edirnekapı'da yaşanıyor. Yayalar, tramvay durağına ulaşmak için kavşağı arkadan dolaşıyor

TAKSİM'de yayalaştırma çalışmaları başladı başlayalı millet 3 metrelik yol için en az 300 metre gitmek zorunda kalıyor. Kapanan yollar nedeniyle araçlar da, yayalar da karşıdan karşıya geçemiyor, birkaç metrelik mesafeye ulaşmak için meydanın etrafından dolaşıyor.

BİTSİN BU EZİYET

Misal, Taksim Meydanı'ndan karşıya, metro istasyonuna geçmek isteyen vatandaş, eskiden iki-üç metre sonra caddenin karşı tarafına geçebiliyordu. Ancak bundan böyle Harbiye üzerinden dolaşarak metroya gitmek zorunda... Hadi Taksim'deki durum geçici. Şimdilik, çalışmalar devam ederken böyle zorluklar yaşanıyor. Peki benzer bir durumun Edirnekapı'da yıllardır yaşandığını biliyor musunuz? Nasıl mı? Aynen şöyle...
Edirnekapı sur içinden gelip Topkapı-Habipler arasında çalışan tramvaya binmek isteyen yayalar, 20 metre mesafe yerine yüzlerce metre yürüyor. Hani bir geçit olsa, vatandaş karşıya geçip birkaç dakika içinde durağa ulaşacak ama yok işte. Onlar da Edirnekapı Kavşağı'nı arkadan dolaşmak zorunda kalıyor. Ve bu mantıksız, bir o kadar da yorucu uygulama sinirleri bozuyor. Yani şuraya bir geçit yapılması ya da bir yol açılması bu kadar mı zor!
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda