@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner


erolkaranet

E-Devlette Çocuk SıkıntısıVatandaşların devletin birimlerine ve devletteki kayıtlarına ulaşmasının kolay yolu olan e-devlet sisteminde reşit olmayanların kayıtlarına ulaşmanın sıkıntısı çekilmektedir.

Türkiye sınırları içerisinde yaşayan tüm vatandaşların devlet ile olan ilişkilerinde en büyük kolaylık olarak verilen hizmette reşit olmayan ya da ebeveynlerince bakmakla yükümlü olunan çocukların bilhassa SGK ve Üniversite eğitimine ilişkin kayıtlarına ulaşılamaması sistemin en büyük eksikliği olarak görülmektedir.

SGK’nın verdiği hizmetlerden yararlanan çocukların recete ve ilaç kullanım bilgilerinin görülmeyişi, emeklilerin çocukları ve eşleriyle veya anne babalarıyla ilişkili kesintilerin net olarak görülmemesi ve bunlara kolay erişimin sağlanmaması nedeniyle bu durum sıkıntı olarak ortaya çıkarken üniversitede okuyan çocukların bilgi erişimlerinin de e-devlet sistemi üzerinden olmayışı büyük bir eksiklik olarak görülmektedir.

Reşit olmayanların e-devlet sisteminden yararlanmasının ebeveynleri üzerinden olmasının gerektiğinin önemi doğrultusunda bu eksikliğin bir an önce giderilmesi gerekmektedir.

EROL KARA - 19.06.2013

Not : Bu Uyarımız güncellenerek 01.07.2015 de yeniden gündeme getirilmiştir.


Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Reklam

Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam