@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Cebeci -Topkapı Hattı Pik Saatlerde Çileden çıkartıyor.
Topkapı – Cebeci Mescidi Selam hattında çalışan T4 tramvayları yolcunun en yoğun olduğu saatlerde kağnı gibi çalıştığından yolcular çileden çıkıyor.

Bir mühendislik hatası olarak ve en kısa mesafede ancak en uzun zamanda sefer yaptığı bilinen T4 hattının tramvayları yolcuların en yoğun olduğu 07:00 – 09:00 ila 18:00 – 20:00 saatlerinde sefer aralıkları düşürüldüğünden peronlara girmekte zorlanmakta bu nedenle aralarında 3 dakikalık zaman aralığı olan diğer trenlere denk gelmemek için bu kez hızlarını azaltmaktadır.

Yolcular pik saatlerde yaşanan ağır gitmelerden şikâyetçi olurken “ en pahalı, en ağır tramvay sistemi bizim bu hatta. Eski Edirne Asfaltı daraltılmasa ve oradan diğer araçlar rahat gitse 20 dakikada geleceğimiz yere mecbur kalınca 40/50 dakikada geliyoruz. Adeta işkence çekiyoruz.

İşe gidiş geliş saatlerinde seferler çakışınca dakikalarca raylar üzerinde ya da istasyonlara yoğun kalabalık oluşuyor. Sözüm ona en hızlı ulaşım aracı. Rayları söküp bu yola otobüs koysalar iddia ediyoruz Cebeci – Topkapı 15-20 dakika sürer” derken konu hakkında konuşan vatmanlarda araçlar arasında mesafeler yoğun saatlerde azalmaktadır.

Bu nedenle ara istasyonlarda peşpeşe durmamak, aradaki mesafeyi korumak için ve bilhassa Topkapı istasyonunda geri dönüşlerin rahat olabilmesi için birimiz girip birimiz çıkmak zorundayız. Fetihkapı ya da Vatan istasyonunda, bu istasyonların arasında muhakkak oyalanmak zorunda kalıyoruz. Bundan bizde memnun değiliz, yolcular bize tepki gösteriyor. “ diyerek şikayetlerin haklı olduğunu söylemektedir.

@erolkaranet - 06.10.2015
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda