@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Bu İETT Durağı İşe YaramıyorBu İETT Durağı İşe Yaramıyor


Son yıllarda hizmette yüksek grafik çizen İETT ne yazık ki bazı uygulamalarında bu başarısına gölge düşürüyor.


Bu uygulamalardan bir tanesi de E5 Merter – Zeytinburnu yolu üzerinde bulunan Tınaztepe Durağı. Tınaztepe durağı metrobüs yüzünden yapılan yeni yol düzenlemesi nedeniyle yan yolda ve üst geçitlere 400 metre uzaklıkta konuşlandırılarak sözde vatandaşların otobüslere binebileceği bir yere konuldu.

Merter istikametinden gelip Topkapı yönüne giden otobüslerin“bu durakta yolcu olmaz” düşüncesine hakim olduğu ve bu düşünceyle de süratle gittiği bu durağa kazara gelip araçlara binmek isteyen yolcular üst geçitten birlikte 400 metrelik bir mesafeyi aşmak zorunda kalmakla birlikte yola çıkarak hızla gelen otobüslere el kol yaparak durmalarınısağlamaktadır.

Fotoğraflarda görüleceği gibi durağa uzak üstgeçitten geçmek zorunda kalanlar Zeytinburnu
Demirciler sitesine, Akşemsettin mahallesine veya Merter Metrobüse, metrosuna veya Tozkoparan, Merter semtlerine gidebilmek için 200 metre yukarıya ya da 400 metre aşağıdaki üst geçide yürüyerek buradan istedikleri yöne gidebilmektedir. Durağa uzun mesafede yürümek istemeyenler de üstgeçitten metrobüse yürüyerek bu şekilde seyahat etme imkânı bulmaktadır. Duraktan Demirciler sitesine gitmek isteyenlerde 100-200 metre mesafedeki demir korkulukların bitim yerini kullanmak zorunda kalmaktadır.

Bu duraktan faydalanmak isteyen yolcular Tınaztepe İETT durağınının üst geçidin yanına alınmasını istemektedirler

@erolkaranet - 06.10.2015
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda