erolkara

Bir yıl boyunca Avea’nın açtığı bir kampanya ile faturalı hat alan vatandaşa hat kapama işleminden sonra hiç konuşmadığı halde 67 TL fatura geldi.

Tarife değişikliği, faturalıdan faturasıza faturasızdan faturalıya geçmek isteyenler için telefondan başvuru alıp kendilerine yarar getirecek her türlü başvuruyu alan Avea firması ne yazık ki aboneliğini iptal ettirecek olan faturalı hat sahiplerine adeta zulüm etmektedir.

0507615**** numaralı HAT için cepte bayram kampanyasına 05.06.2012 günü sözleşme imzalayarak taahhütlü abone olan bir vatandaş süresinden 10 gün kadar önce telefonla müracaat ederek aboneliğini iptal ettirmek istedi. Fatura kesim tarihinden 3 gün önce araması istenilen abone işlerinin yoğunluğundan o gün arayamadı. Fatura kesim tarihinden bir gün önce aradı.

Ne yazık ki Avea çalışanları ile yapılan mükerrer görüşmelerden sonra bu bir gün kala yapılan istemin geçersiz olacağını ve aboneliğin son bulmasından sonra bir faturanın daha geleceğini öğrenen mağdur abone, abone işlem merkezlerine müracaat ederek aboneliğini sonlandırabileceğini beş altı görüşmeden sonra öğrenebildi.

Her türlü işlemi telefonla yapan Avea nedense hat kapamaya sıra gelince vatandaşı abone merkezlerine yönlendirerek sürecin uzamasını sağlayarak vatandaşın yeni bir fatura dönemine geçmesini sağlayarak haksız kazancın yolunu açmış oldu.

Kampanya dönemine ait faturadan sonra gelen diğer fatura ise aboneyi çıldırttı. Ortalama 25 TL aylık ödemelerde bulunan aboneye bu kez hiç konuşma yapmadığı halde 67 TL lik fatura gönderildi. Ve faturada son fatura olduğuna dair bir bilgi olmaması bir yana diğer fatura kesim tarihi de belirtilerek abonenin şaşkınlığını artırmış oldu.

EROL KARA

Daha yeni Daha eski