@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

14 Şubatta sevgili kutlamak
Gayrimüslim camia tarafından dünya toplumlarına sıçrayan 14 Şubat Sevgililer günü bu yıl sürpriz yaparak Mevlid Kandili ile birlikte aynı gün kutlanacaktır.

Mağazalar, alışveriş merkezleri ithal “SEVGİLİLER GÜNÜ” için yoğun propaganda yaparak halkın daha fazla tüketime maruz kalması için çabalarken, takvimlerin güzel bir şekilde çakışması ile birlikte “Sevgililer Sevgilisi” peygamberimiz Hazreti Muhammed Aleyhiselam’ın da doğum günü İslam âlemi tarafından aynı gün kutlanacak.

İşte Müslümanların bu günü kutlaması o kadar güzel bir imtihanla geçecek ki burada kimin ne kadar samimi olduğu ortaya da çıkmış olacak.

14 Şubat Sevgililer gününde peygamberimize olan sevgimizi âlemlere öylesine dökelim ki yere göğe bu sevgimizi sığdırmayacak kadar coşkulu kutlayalım. Gayrimüslim camia bile “sevgililer günü” nasıl kutlanırmış görsün.

O “Sevgililer Sevgilisi” mübarek ve kutlu insan Hazreti Muhammed Aleyhiselam sizden yüksek faturalar ödeyeceğiniz hediyeler de istememektedir. Sizlerin para harcamadan sevginizi göstermenizin, masraf yapmadan bulunduğunuz her ortamda yüreğinizden gelen en samimi duygularla yaklaşmanız önemli olacaktır.

Bu 14 Şubat, hem “sevgililer sevgilisi” ne duygularınızı gösterme günü hem de samimiyet gününüz olmalıdır.

“Ben Müslüman’ım” diyen bir insan gönlünü nefsi hayranı olduğu beşerden çekip kalbi bir beşere yönlendirmelidir, bu gün.

“Seni canımdan çok seviyorum, Ey Sevgililer sevgilisi, Ey Sultanlar Sultanı “ diye gönülden haykırmanın adı olmalıdır, 2011 yılı 14 Şubatı… Ne kadar Müslüman olduğunuzu, eşinizden, sevgilinizden, ananızdan, babanızdan evladınızdan da önemli kıldığınız, kılmak zorunda kaldığınız Allahın sevgilisi Hazreti Muhammed için hissetmeli ve yaşamalısınız o günü.

Aşk duygusunun zirvesine çıkmak isteyenler, doyumsuz tadına varmak isteyenler için gün bugündür diyoruz. Aşkı yudum yudum tattım diyenler Resule gönül verenlerdir. Ve ona öyle bir selam gönderelim ki bu selamlar zerreler adedince, yapraklar adedince, yıldızlar adedince, yağmurların bereketi kadar bol olmalıdır.
Nefsi sevgili için gün oluyor insan anasından babasından vazgeçebiliyor. Ancak öyle bir zaman geliyor ki anan babanın ne kadar önemli olduğunu zamanla ama iş işten geçmiş bir halde anlıyor. “Ah anam, ah babam” derken yüreğin sızladığı gibi “ Anam, babam Sana feda olsun, bu günahkâr kul yoluna kurban olsun Yâ Resûllullah demenin de bilincine vardığımızda gönüllerimizin ne kadar imani olduğu tüyleri diken diken edecek şekilde hissedilmelidir.

Bu sevgililer gününde nefsinizden uzaklaşalım, yüreğimizle güllerin sultanı, peygamberler peygamberi Hazreti Muhammed Aleyhiselam için yanalım. Yanalım ki o yangın günahlarımızı yok eylesin. Öyle yanalım ki susuzluğumuzla susayalım.

Haykıralım, çağıldayalım

Ey güller ülkesinin sultanı! Sevda ülkesinin şahı, Ey en büyük Sevgilinin Sevgilisi
Sana aşkımı ilan ediyorum Seni Seviyorum Seni Seviyorum Ya Resûllullah, diyelim.

"Seni canımdan çok seviyorum ya Resûllullah!" veya "Canım Sana kurban olsun!" gibi sözleri söyleyelim.

Seni seviyorum ya Habibullah, diyelim, kâinatın en Sevgilisi için. Cenâb-ı Hakk'ın mahlûkat içerisinde en ziyade sevdiği Habibi hakkında… Sevginin alâmeti odur ki sevdiğinin hâliyle “bir” olunmalıdır.

Güzellik Âleminin Efendisi'ne buram buram salât ve selâm olsun. Salât ve selâm Senin üzerine olsun ey Allah'ın Rasûl'ü!.. Salât ve selâm Senin üzerine olsun ey Allah'ın Nebisi!.. Salât ve selâm Senin ve Ehl-i Beyt'inin üzerine olsun ey Allah'ın Sevgilisi!.. Sana, Seni hoşnut edecek kadar sayıda ve güzellikte salât ve selâm olsun ey seven ve sevilen Nûr... Diye dudaklarımız kuruyana kadar ona selam ve övgü gönderelim.

Bu vesile ile Allahu Teala Celle Celaluhuya sonsuz hamdu senalar olsun, zira biz kullarına bir kere daha Mevlid kandiline ermeyi nasip etti ve salatu selamlar yaratılma sebebimiz olan Hazreti Muhammed Mustafa 'ya sallallahu aleyhi vesselleme olsun. Bu mübarek gecenin hayırlara vesile olmasını ve “sevgililer sevgilisi” nin şefaatine de ümmeti Muhammedi nail eylemesini kalben dileyelim.

Rabbim Bu seneki Mevlid kandilini hakkımızda hayırlı eylesin. Günahlarımızı affeylesin. Cennetiyle, cemalini görmeyle, habibine komşu olmayla bizleri şereflendirsin.

Amin.

Ve bunları da hatırlamakta fayda var.
Bir hadisi şeriflerinde Resulullah sallallahu aleyhi vessellem buyuruyor ki;" Beni; ana babasından, evladından ve herkesten daha çok sevmeyen, mümin olamaz"

“ Allaha yemin ederek söylüyorum ki, ben bir kimseye ailesinden, çoluk çocuğundan, anne babasından ve bütün insanlardan daha sevgili olmadıkça, o kimse gerçek manada iman etmiş olmaz.”
" Biz seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik " (Enbiya / 107)

" Biz seni bütün insanlara ancak müjdeci ve uyarıcı olarak gönderdik, fakat insanların çoğu bilmezler." (Sebe / 28)
" Andolsun Allahın Resulünde sizin için Allaha ve ahiret gününe kavuşmayı umanlar için ve Allah’ı çok ananlar için güzel bir örnek vardır. “ (Ahzap / 21)

EROL KARA


#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda