@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Metrobüsteki sıkıntılar için çözüm yolları1. Metrobüs duraklarına alternatif çıkışlar yapılmalıdır.

İstanbullunun ulaşım problemine büyük ölçüde çözüm getiren Metrobüs’ün duraklarında ne yazık ki çile devam ediyor. Yoğun kalabalıklarda, araçlardan inme binme zor ve sıkıntılı oluyor, duraklara giriş ve çıkışlarda büyük problemler yaşanıyor.
Bilhassa Mecidiyeköy ve Edirnekapı Metrobüs duraklarında aktarma nedeniyle çile daha büyük bir hal almaktadır. Edirnekapı durağının dar ve yüksek merdivenlerinde insanlar adeta kilitlenirken, özürlüler için yapılan asansörlere sağlam yolcular da doluşmakta, bu da ayrı bir sıkıntı vermektedir Edirnekapı Metrobüs durağının, Haliç yönüne bakan kısmına da üst geçit yapılarak, üstteki caddeyle bağlantısı rahatlıkla yapılabileceği gibi, Mecidiyeköy Metrobüs durağının Kuştepe-Şişli yoluna bakan kısmına da giriş çıkış imkanı konulabilir. Her iki durağın da üst geçitlere uygun olduğu, teknik açıdan mümkün görünmektedir.

2. Seyyar satıcıların tezgah açmaları önlenmelidir.

Metrobüs duraklarına ulaşım için kullanılan ve zaten dar olan üst geçitler yolculara sıkıntılı anlar yaşatırken, denetimsizlikten dolayı sergi açan seyyar satıcıların bu başıboşluğu önlenmelidir. Bilhassa Mecidiyeköy alt geçidi seyyar satıcıların istilasına uğramaktadır.

3. Duraklarda sigara içme yasağı getirilmelidir.

4. Otobüsler, önlerindeki araçların hareket etmesini beklemeden kapılarını açık tutmalıdır. Bu şekilde yığılma ve izdiham olmadan rahatça araçlara binilebilecek, bunun için ayrı bir vakit kaybı olmayacaktır.

5. Jeton satmakla görevli personelin turnikeleri işgal etmeleri önlenmelidir.

6. Bazı duraklarda yeterli korkuluk olmadığından ya da çalışmayan turnikeleri bulunan duraklarda bazı yolcular ücret ödemede seyahat edebilmektedir. Bunlara müdahale edilmelidir.

7. 34 A Otobüslerinin durakların ortasında durması uygulamasına son verilmelidir. Mümkün olduğu kadar durak başlarında kapılar açılmalıdır.

8. Mecidiyeköy üstgeçidinde uygulanan soldan çıkış uygulaması kargaşaya sebep olmaktadır. İnsanlar sürekli sağ taraftan gidip geldikleri için haliyle sağı kullanmak istemektedir. Sol taraf uygulamasından vaz geçilmelidir.

EROL KARA
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda