@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Kur'anda nesh edilmiş ayet var diyenler imanlarını tazelemelidir.
Önce bir kaç ayeti kerimeyi hatırlatmak isterim

“Elif Lam Mim. Bu, kendisinde şüphe olmayan kitaptır. Allah’a karşı gelmekten sakınanlar için yol göstericidir.”(Bakara 2)

"Hiç şüphe yok ki, Kur'ân'ı biz indirdik, elbette onu yine biz koruyacağız. ( Hicr 9 )

"Onlar hâlâ Kur'ân'ı gereği gibi düşünüp anlamaya çalışmazlar mı? Eğer o Allah'tan başkası tarafından indirilmiş olsaydı mutlaka onda birçok çelişkiler bulurlardı." (Nisa 82)

Geçenlerde aldığım bir mektup ve bugüne kadar asla hakkında yazı yazmaya tenezzül etmeyeceğim bir konu kafamı kurcalayıp duruyordu.

Ve son 15 günümü bunun üzerine verdim. Bir çok sayısız kaynak arasında "Kur'anda nesh" vardır diyenler ve "nesh yoktur" diyenler arasında gittim geldim.

Hatta nesh vardır diyen bir köşe yazarı bu konuda bana bir de "alimler yetkiyi Allah c.c dan alır" demez mi.. İşte orada "dur" dedim.İnananları ve inanmayanları Kur'an-ı Kerim hakkında haklı haksız tartışmaya itecek "nesh" olayını "alim" dedirten kimselerin ortaya atması olayın ciddiyetini artırmaktadır.

Ben gibi ilim fakiri bir ölümlü "Kur'anda nesh" varmış, bir ayet bir başka ayetin hükmünü yok edermiş öğretisini duyduğunda o Kur'ana şüphe ile bakar mı bakmaz mı.?

Belki ben kitaplar devirmedim

Belki yüzlerce binlerce eser yazmadım.

O kürsü senin bu gazete köşesi benim diye köşeler tutmadım.

Ancak ve amma velakin.

Ben Kur'an-ı Kerim'deki tüm hükümlerin kayıtsız şartsız geçerli olduğuna inanıyorum. İman ediyorum.Ve böyle de biliyorum.

1400 yıl önce insanlığa sunulan ilahi kelam Furkan'ın kıyamete kadar bir tek harfi dahi değiştirilmeksizin kalacağını da biliyorum.

Buna inanıyorum.

Aklı fazla mı kıt mı kendilerine alim diyen kişilerin neye dayanarak "Kur'anda nesh" vardır demesine de aldırmıyorum.

Çünkü peygamberiniz Hazreti Muhammed Aleyhisselam'ın zamanında dahi ortaya çıkan sahte peygamberlerin varlığı her devirde vardır.

Ve hatta günümüzde bile birileri "ben nebiyim, ben resulüm" diye ortaya çıkmıyor mu.?

Ünlenmiş ünlenmemiş her alim eğer Allah-u Teala'nın rızası dışında bir şeyleri insanlara kabul ettirmeye çalışmışsa onlar ancak zurnanın bir tarafından tutmuş zırtobozlardır.

Allah-u Teala'nın hükümlerine, Peygamberlerine ve kendinden önce tüm kitapları nesh etmiş ama kendisi içerisinde asla nesh edilmiş bir harfi bile olmayan Kuran-ı Kerim'e ters düşen her kim olursa olsun bunun hesabını verecektir.

Kuran-ı Kerim içerisinde nesh edilmiş hiç bir ayet yoktur.

Hele hele "hadisler ayetleri nesh eder" komikliği de nasıl bir acizlik olduğunu otaya koymaktadır.

Kur'an'dan şüpheye düşürecek söz ve aykırılıklar çıkartacaklara son söz "imanınızı tazeleyin"

Erol KARA - 02.02.2015
Yazımız medyada

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda