@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Fitreler VekillereZavallı vekilimi ekranda görüp dinlediğimde çok üzüldüm.
Nerede ise ağlayacaktım.
Ayın ortası olunca masraflarını karşılamak için kredi kartıyla para çekmeye gidiyormuş. Aldığı maaş yetmiyormuş.
Zavallı vekilem benim. İşi gücü oraya buraya çiçek göndermekmiş, garibin...
Eh, aldığı o birkaç milyarcığın da yetmemesi çok doğal. Geçim zorluğu çeken vekillerimize Mübarek Ramazan ayı dolayısıyla vermek zorunda kaldığımız fitrelerimizi gönderelim de, geçim şartları biraz iyileşmiş olsun.
Ülkenin tüm sorunları çözülmek için günlerce İtalyan koltuklu meclis binasında tartışılır , bir türlü karara varılmaz. Süper emeklilik 15 dakikada geçer hem de 8 kez yüksek yargıda ret edildiği halde... Şimdi cebren elde edilen ve milletin gözü üzerlerinde olduğu ve helal görmedikleri , vekillerinin ise hak ettiklerini sandıkları bu kazançlarını afiyetle yemelerini dilerim. Kursaklarından da rahatça geçer ,ondan da bir şüphem yok. Ola ki boğazlarına takıldığı zaman bir bardak su ile onu da hallederler. Ancak doğmamış yetimin hakkı, aç bilaç dolaşan vatandaşının hakkı yakasına yapışır mı yapışmaz mı buna da kendisi karar versin.
Aslında sayın vekil ve vekilemlere kızmıyorum. Onlar haklı...
Bilinmesi gereken bir gerçek vardır ki , o da , meclise milletin vekili olarak gitmek, hizmet etmek amacıyla değil tabi. Bu bir rant olayıdır. Ülkenin en iyi maaş ile çeşitli imkanlar veren ve halka karşı dokunulmazlık kalkanı olan bir devlet dairesine girmek için bir takım harcamalar yapılmak zorundadır. Adam para harcıyor. Afişler, reklamlar, bağışlar ve arada hele hele seçim arefesinde bolca dağıtılan hediyelerin hepsi birer masraftır. Bu masrafların kazancı milletvekili olmaktır. Tabiatıyla bu aşamadan sonra önce zararını telafi edecek ve sonra yedi sülalesinin hayatını garantiye alacaklar. Bu bir ticarettir, sayın vatandaşım.
Evet yanlış okumadınız. Milletvekilliği bir ticari beyin olayıdır. Zira trilyonlara varan bir harcamanın bedeli olmalıdır. Meclise gitmenin yolu bir yerleşim yerindeki en akıllı,en iyi,en fedakar,en güvenilir,en dürüst, halka hizmeti hakka hizmet olarak bilen insanların yolu değil ,artık .. cüzdanı kalabalık,ikramı bol olanların yoludur...
Kendisini temsil etmesi ve haklarını savunabilmesi için seçerek gönderdiği vatandaşının 63 milyon TL sı ile bir ay nasıl geçindiğini merak edecek değiller ki... Hastane kapılarında kuyrukta bekleyenlerin ızdıraplarını yaşayacak değiller ki...
Sefaletin diz boyu olduğunu anlayacak değiller ki...
Milletin vekillerine kızmayın. 
Neyi hak ediyorsanız o şekilde idare edilirsiniz.

Fitreler Vekillere - Akit - 1999


EROL KARA - Akit Gazetesi 1999 - Güncelleme 28.09.2015
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda