@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

EBU LEHEBler ölmedi ya RESULLULLAH - Selam sana ve ailene olsun
Ünlü şair “ Ebu Lehepler ölmedi, Ya Resullullah “ derken gerçeği ne güzel de vurgulamıştı. Evet, Ebu Lehepler, Haccaclar, Firavunlar ölmedi...

Alay etmek kâfirlerin tarihler boyunca takındıkları ortak tutumdur.

Küçük düşürücü, alaycı ve çirkin bir sözdür bu ettiği.. Bu tür yaratıklar,

Kâinatın Efendisi ve “sen olmasaydın bu âlemi yaratmazdım” diye buyuran Allahu Teala’nın en sevgili kulu ve Peygamberiyle 1400 kusur yıldır alay ve istihzalarla ortalıkta dolaşmaktadır. .

Ebu Leheplerin ve Haccacların amaçları bu yöntemle halk kitlelerinin gözünde peygamberin değerini düşürmektir. İşte bu ırkın son örneği de böylesine bir davranış içine girmesiyle iman edenlerin kılcal damarlarına kadar TİTREMESİNE neden olmuştur.

İşte Allahu Teala Ayeti Kerimesinde bu tür yaratıklar için Furkan Suresi ayet 41, 42. ‘de “Onlar seni görünce ancak eğlenceye alırlar. “Allah’ın peygamber olarak gönderdiği adam bu mu? Biz, ilahlarımıza sımsıkı sarılmasaydık neredeyse bizi ilahlarımızdan uzaklaştıracaktı” (derler.) Onlar yakında azabı gördükleri zaman yolca kimin daha sapık olduğunu görecekler. ” diye buyurmaktadır.

Evet, görecekler, Elleri hatta dilleri kuruyacak bunların...

Ebû Leheb demek "Alev Babası" demektir. Yani kinaye yollu cehenneme atılacağına bir işarettir. Dolayısıyla Allah'ın dinine ve Peygamber'ine düşman olanlar, düşe kalka da olsa Resûlullah'ın yolundan gitmeye gayret edenlerin yollarına dikenler döken "Hammâlete'l–hatab"lar da, çirkin planlarının ve kötü icraatlarının karşılığında hem dünyada felakete uğrayacak, hem de âhirette şiddetli bir azaba müstehak olacaklardır. Demek ki, sadece saadet asrının değil, her asrın, her devrin bir Ebû Leheb'i mutlaka vardır ve olacaktır.

Alev babası Ebû Leheb, Allah'a ve Resûl'üne karşı küfür ateşi yakmak istediğinden, o ateşin odunu olarak helâk oldu. Ne malı, ne asalet ve nesebi, ne de kudret ve ihtişamı onu kurtaramadı.

Şarktan garba dünyayı yöneten dört hükümdardan biri olan zalim Nemrud, dünyaya hükmedecek kadar güçlü iken, bir sivrisinekle helâk oldu gitti. Darısı çağdaş Nemrutların ve Ebû Leheblerin başına…

Fî emânillah!

Yeryüzünde riya, inkar, hıyanet
Altın devrini yaşıyor…
Diller, sayfalar, satırlar
(Ebu Leheb öldü) diyorlar:
Ebu Leheb ölmedi, ya Muhammed;
Ebu Cehil, kıtalar dolaşıyor!

Arif Nihat ASYA

27 MAYIS 2008

EROL KARA
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda