@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Doktor Şiddet Tarifesi Tepki Çekiyor
Doktora şiddetin eksik olmadığı günümüzde bazı sağlık kurumlarının girişinde vatandaşın gözüne sokulacak şekilde asılı bulunan afişler vatandaşlarca tepkilere neden oluyor.

Bazı hastane ve Aile Sağlığı Merkezlerinde vatandaşın görebileceği şekilde panolara asılan ve vatandaşı "potansiyel şiddetçi" olarak gösteren bu uygulamanın kaldırılması gerektiği belirtiliyor.

Kuruma gelen her hasta ya da yakınını ürkütecek şekilde panolara asılan ve insanı psikolojik olarak rahatsız eden uygulamada şiddet gösterenlerin yasalar karşısında nelerle cezalandırılacağının duyuru şeklinde yer alması tepkilere neden olmaktadır.

"Sizlerin sağlığı için çalışıyoruz " adı altında her zaman suçu vatandaş işliyormuş gibi "Sözlü Ya da Fiili Şiddete uğramak istemiyoruz " diye belirtilmesi akıllara ilk olarak "doktorlar ya da diğer sağlık çalışanları çok mu masum, sütten çıkmış ak kaşık mıdır" dedirtmektedir.


"Medyadan da duyulduğu şekliyle doktorların birbirleriyle, beraber çalıştıkları sağlık görevlileri ile kavga ettikleri bilinen bir gerçektir. Hatta bir çok olayın altında vurdumduymaz doktorlar, aşağılayan, küçük gören tavırlarla hastaneye kendisi ya da yakını adına gelmiş, can telaşı içerisinde bulunan vatandaşa olay çıkarttıracak tarzda davranan sağlık çalışanları yok mu" diyen vatandaşlar "bunları asmakla ne demek istediklerini anlayamıyoruz. Suçun ne olduğunu biz de biliniyoruz. Gözümüze sokacak şekilde ve şiddeti hatırlatacak boyutta bu şekilde duyuru asmaları hoş değildir.


Eğer haksız olarak  tepki gösteriyorsam zaten ben o cezayı çekmeye razıyım. Buna da yargı karar verir. Her vatandaş yasal haklarını biliyordur. Eskisi gibi kimse cahil değildir. Herkes hak hukuk nedir az çok biliyor. Ama buralara gelen her vatandaşı "potansiyel saldırgan" olarak görmek hiç kimsenin hakkı değildir. Resmen Doktor ya da Sağlık çalışanına şiddetin tarifesi gibi asılmış olan bu yazılar tahrik amaçlıdır, suç unsuru oluşturmaktadır. Bir insanın canı yanmazsa tepki göstermez"  diyen vatandaşlar "ilgililerin daha farklı şekilde, insanların birbirini seveceği ve saygı duyacağı afişlerle kaynaştırmaları lazımdır"dediler.

erolkaranet - 12.09.2015
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.