@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Bankaya para yatırmanın dayanılmaz hafifliği

Bankaların müşterilerine yapmadığı eziyet kalmadı.

Bankaya elini verenlerin kolunu kaptırdığı artık iyice ayyuka çıktı. Önce bedava denerek fatura ödemelerini üstlenen bankalar hesap açarken aldıkları tek ücrete senelik işletim ücreti ilave ettiler.

Önceleri masumane rakamlar derken bugün 40-70 liraya varan senelik ücrete ulaştırdılar. Kredi kartları ise hepimizin malumu. Şimdi de bankaya para yatırmak için kazaen bir yakınınızı bankaya göndermeye kalksanız bu kez 20-30 YTL havale ücreti isteniyor.

Nasıl diye sorar olduğunuzu duyuyorum

Diyelim ki bir bankada hesabınız var. Ve o gün hesabınıza para yatırmak zorundasınız. Ancak çok önemli bir nedeniniz var. Bu önemli bir iş, ya da hastasınız, ya da bir başka bir neden… 

Bu ya da buna benzer sebeple gidemediniz de bir yakınınıza banka hesap cüzdanını vererek “şu parayı da bir zahmet yatırı ver “ dediniz. Ve büyük bir hata yaptınız. Çünkü gönderdiğiniz kişi kardeşiniz, evladınız da olsa banka havale ücreti isteyecektir. Ya böyle de olur mu demeyin ülkemizdeki denetimsizlik bankaların vatandaşı kahrettirmeye yetiyor.

Bitmedi, olaki siz aynı bankanın bir başka şubesinden hesabınıza para yatıracaksınız. Eğer hesap sahibi olduğunuzu ispat edemezseniz aynı ücreti yani havale ücretini sizden dahi alabilirler.

İtiraz etmeye kalkarsanız bankadan yaka paça atılabilirsiniz de. Bunu da nereden çıkarttın demeyin. Bir bankanın Sultançiftliği Şubesinde bir müşteri bunu resmen yaşadı. Gerçi yaka paça atmadılar ama müşteriyi bin pişman ettiler.

Evet, bankalar işlem yapanlara bıkkınlık getirmektedirler.

BUNU DENETLEYECEK KİMSE YOK MU ?

EROL KARA
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda