@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Üç Kutsal Şehrin Otellerinde İbadet YerleriKudüs, Mekke ve Medine otellerinde ibadet yerlerinden üzülerek bahsetmek istiyorum. Kesinlikle siyonistlerin idare ettiği otelleri , yaptıklarını ve müşterilerine verdikleri  değeri meth ettiğimi kimse sanmasın.
Ramada Otel Sinagog
Bir gerçekten söz ediyorum ve yapan kim olursa olsun yiğidi öldür hakkını ver sözünün doğrultusunda burada ifade etmek istiyorum ki temizlik imanın ilk şartı ilkesine harfiyen uyması gereken Müslümanlar kendilerinden utansınlar.

Otel ve tuvalet sorunlarını diğer yazılartımda dile getirmiştim.


İşte size 3 otel 2 farklı dine bağlı otel işletmesine bağlı olanların sundukları ibadet yerleri.

Kudüs'te kaldığımız otelde mescit yoktu. Mescit olmadığı gibi Kıble yönünü gösterir işaret yoktu. Kat görevlilerinden olan ve kendisinin Müslüman olduğunu söyleyen görevlisi olmasa kıble yönünü zor bulacaktık.
Ramada Otel Konferans Salonu
Hatta yağmur yağdığı için Mescidi Aksa'ya gelmeyenler toplu olarak otelde kaldıklarında namaz kılacak yer bulamamışlar , konferans salonunda bunu yerine getirmişlerdi.

Mekke ve Medine'de ise toplantı salonları aynı zamanda mescit olarak kullanılıyordu.

Kudüs'te kaldığımız Ramada otelin son gününde sinagog yazılı tabelaları takip ederek buraya gittim.

Yaklaştıkça ağır bir koku burun deliklerimi kırıyordu ancak bu onlara özel bir durum idi. Özel kıyafetlerini giymiş bir kaç kişi ile koridorda karşılaştık. Selamlaştık. Sonra Diyarbakır'dan geldiğini söyleyen bir Süryani ile karşılaştım. Biraz konuştuk.

İbadet yapılan yere geldiğimde yanlarında iki küçük çocuğunu alarak gelmiş bir aile gördüm. Özel elbiselerden giymek için giyim odasına yönlendiğinde bende ibadet ettikleri odaya girdim.

Bir kiliseyi aratmayacak müştemilat ile donatılmış ve tertemiz bir yer. 5-6 kişi kitap okuyor, kimi dua ediyordu.

Yavaşça çıktım.

Hem Konferans salonu hem mescit .. Temizlik mi ? Ayakkabılardan belli değil mi..
Mekke ve Medine'de ise yukarıda yazdığım gibi toplantı veya konferans odası, nasıl isimlendirirseniz isimlendirin aynı zamanda mescit. Yere atılmış 3-4 halı ile ve mescit demeye bin şahit lazım yere A4 kağıdına yazılmış mescit yönlendirmesi veya asansör düğmesindeki mescit yazısıyla gidiyorsunuz.

Yazmayı unuttum. Medine'de yakın otellerde mescit Harem-i şerife yakın olduğu için bulunmaktadır.

Kıble yönünü gösterir işaret odalarda olmadığı gibi burada da yok. Bir mescit havası yok. Mescit atmosferi yok, sizin mescitte olduğunuza dair bir belirti yok. Kabe resimleri koymakla ne yazık ki mescit olmaz diye kimse söylememiş herhalde.. Temizlik mi haftada bazen çala kalem.. Kapı baca olmadığı için koridorların pisliği halılar üzerimde dans ederken az ötede bulunan tuvalet kokuları ortalığı sarıyor.

Bu arada ibadethanelere önem verilmek için 5 yıldızlı, 4 yıldızlı veya yıldızsız olmak gerekmez. Belki bu yolculuk boyunca Kudüs'te 4 yıldızlı otelde Mekke ve Medine'de 2-3 yıldızlı ya da yıldızsız otellerde kalmış olabilir ama bu ibadet yapılacak yerler için mazeret kabul etmez, Ayrıca Müslüman temiz olmak zorundadır. Zira o yani bir Müslüman şereflilerin en şereflisidir. Bir Müslüman Allah-u Teala'nıın yeryüzündeki halifesidir. Güzelliğe ve temize layıktır.

Müslümanlar mescide önem vermek zorundadır. Vermelidir demiyorum. Vermek zorundadır.

Mekke ve Medine otel sahiplerinin, işletenlerin dini nedir diye merak ediyorum.

Ve buna önem göstermeyen otel kiralama görevlilerini kınıyorum.

@erolkaranet - 06.06.2015
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.