@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Sağlık Bakanlığı Bundan Haberdar mı
Türkiye'nin metropolü olan ve bir çok ilin nüfusunu içinde barındıracak kadar insana sahip olan İstanbul'un bir acı durumu daha yaptığım bir araştırma ile ortaya çıkmış oldu.

Bir yandan yeni doğumları teşvik eden hatta çocukları olan ailelere yardım yapmaya başlayan devlet bu gerçeğin farkında mıdır bilemiyoruz.

İstanbul'da her geçen gün sayıları artan ve yapımı devam eden devlet hastaneleri sevindirici bir gelişme gibi görünürken kadrosuzluktan vatandaşlara hizmet verilmemesi de bir o kadar acı bir durum olarak ortaya çıkmaktadır.

İşte sağlıkta devrim sözlerini ciddiye almayacak bir yokluktan söz edeceğim. Çocuk nörolojisi servisleri ne yazık ki İstanbul'da üniversite hastaneleri de dahil olmak üzere 7 hastanede mevcut olup bunların sadece ikisinde tek bir doktorla hizmet verilmeye çalışılmaktadır.

Aşağıda listesini vereceğim hastanelerde çocuk nörolojisi servisi MHRS sisteminde mevcut görünmektedir. Ne yazık ki bunlardan Zeynep Kamil hastanesinde aktif görevli var. Buraya da randevu almak imkansız denecek boyutta zor. Ümraniye Devlet hastanesinde çocuk nörolojisi doktoru hamile oluşu yüzünden rapor aldığından ne zamana kadar hizmet verir belli değil. Haseki ve Bakırköy'de adı var kendi yok. Şişli Etfal hastanesinde sadece sevkli hastalara bakılmakta denirken burada da hizmet verilmediği öğrenildi.

Ne dersiniz sağlıkta iyiye giden gelişme var mı ?

İşte çocuk nörolojisi servisi olan İstanbul'daki hastaneler.

Avrupa Yakası

Bakırköy- Dr. Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesi ( Bakırköy Dr. Sadi Konuk Devlet Hastanesi ) - Kadro var Doktor yok
  • Fatih- Haseki Eğitim Ve Araştırma Hastanesi ( Haseki Eğitim Ve Araştırma Hastanesi  ) Doktor Yok
  • Küçükçekmece- Kanuni Sultan Süleyman Eğitim Ve Araştırma Hastanesi ( Kanuni Sultan Süleyman Eğitim Ve Araştırma Hastanesi ) Randevu alınamıyor
  • Şişli Etfal Eğitim Ve Araştırma Hastanesi ( Şişli Hamidiye Etfal  Eğitim Ve Araştırma Hastanesi ) Çocuk Sağlığından Sevkli Hastalara Bakılmaktadır) 
Anadolu Yakası

Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim Ve Araştırma Hastanesi ( Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim Araştırma Hastanesi  )
  • Ümraniye Eğitim Ve Araştırma Hastanesi ( Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi ) Doktor Raporlu
  • Üsküdar- Zeynep Kamil Kadın Ve Çocuk Hastalıkları Eğitim Ve Araştırma Hastanesi ( Zeynep Kamil Kadın Ve Çocuk Hastalıkları Eğitim Ve Araştırma Hastanesi ) Randevu alınmaıyor
@erolkaranet - 11.06.2015
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.