@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Merve Tepesinde Zorba Gençler
Umrenin vaciplerinden biri de say yapmaktır. Umre yapan biri tavaf sonrası Safa ve Merve arasında 7 kere gidip gelerek say vazifesini yapmış olur.

Safa'dan başlayan görev Merve tepesinde tıraşla son bulur. Burada isteyen saçının en az üç yerinden makasla alır ve görevini tamamlamış olur.

İşte umresini tamamlamak için saçını kesmek için Merve'de bulunan hacıların önünü kesen 15-20 yaş aralığındaki gençler güler yüzüyle ve dudaklarından dökülen"umren mubarek" sözleriyle karşınıza dikiliyor.

Elinde bulunan makasla size yardıma geldiğini sandığınız gençlere başınızı uzatıyorsunuz. Elindeki makası sadece başınızda gezdiren ve artistik hareketle bir şey yapmış imajını veren gençler ne yazık ki kesilmesi gereken şekilde saç kesmedikleri gibi sadece sizi oyalıyor.
Ve ardından 5 -10 Riyal arası bir ücret istiyor.

Merve'nin hemen dışında komple bir traş berberler tarafından 10 Riyale yaparken saçlarınızın ucundan alan bu gençler ne yazık ki hacıları zor durumda bırakmaktadır.

Yakanıza yapışan bu gençler eğer sizleri sık boğaz ediyor veya parayı almadan uzaklaşmak istemezse tek çare kapı önünde bulunan askerlere şikayet etmeniz. Göreceksiniz ki yanında eserleri bile kalmayacaktır.

Zira yaptıkları oraya göre suçtur.
Bu oyuna gelmemeniz için size uyarı olan yazımızı dikkate almanızı isteriz. Son gittiğim umrede gördüm kü hacılardan dilenerek, satttığı malda hile yaparak, aldatarak, dolandırıcılık yaparak para almak isteyenlerin sayısı giderek artmış duurmda..
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda