@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Kudüs, Mekke ve Medine YemekleriFilistin topraklarında çok farklı yemekler yemiştik. Her biri açık büfe olan yerlerin dışında bazı yerlerde de menüye göre yemek yedik. Buralarda kaldığımız süre içerisindeki yemeklerin bolluğu ne yazık ki Mekke ve Medine'de kafileyi şaşkına çevirmişti.

Tamam programda Mekke ve Medine'de tabldot usulü yemeklerden söz ediyordu. Bir de işin aması vardı.

Suudi topraklarında kaldığımız otellerin kalitesi bilhassa Mekke'deki berbattı, yemekleri de öylesine kalitesiz idi.


Yemeklerin az olması bir yana bir de 3 demiyorum halk arasında esnaf lokantas derler ya, inanın oralarda göremeyeceğiniz kalitesizlikte yemekler bir çoğumuz değil herkesi rahatsız etmişti. Hatta Medine'deki aşçının "daha çok para verin daha iyi otelde kalsaydınız" sözü hepimizin kafasında bir balyoz gibi inmişti.

Mekke ve Medine'deki otelleribiz seçmedik. Böylesini de beklemiyorduk. Gerçekten de bir kaç dolar fazla olsaydaı da iyisi olsaydı.

Bu arada umre ve hac için ekonomik tur seçenler kaldığınız otellerde ve yemeklerde kalite beklemeyin. Biraz fazla olanı tercih edin. İnsanca yaşayın.


Kudüs'te kaldığımız 4 yıldızlı oteldeki ve diğer lokantalardaki yemek kalitesini görse adam delirirdi. Ve hatta zaman zaman yetmeyen yemekler tartışmalara da sebep olmuştu. Bunu Medine günlerinde anlatacağım

Ben üç şehirdeki yemeklerden örnekler veriyorum.
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda