@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Kral Peygamber Davud Aleyhiselam'a Gidiyoruz17 Nisan 2015.. Sabah kahvaltısını otelde yaptıktan sonra saat 09:00 da otobüslere geçiyoruz. Bugün program kalabalık. Önce Davut Aleyhisselamın bulunduğu kabre gideceğiz. Ardından Ağlama Duvarı, Cuma namazı ve Beytülhalim... Bitmedi Hazret İsa aleyhiselamın çarmıha gerildiği yer, Hazreti Ömer (rah)'nın adına yapılmış yine bir başka cami..
Önce Davut Aleyhisselam..
Davut Aleyhisselam Süleyman aleyhisselam gibi kral.
Hazreti Davut’un kabri Mescid-i Aksa’nın güney batısında, kendi adıyla anılan Davut şehrindeki, Sion tepesinin üzerinde bulunuyor.

Burası Mescid-i Aksa’ya çok yakın bir bölge...Hazreti Davut’un kabrinin üzerinde Osmanlılar tarafından yapılan bir cami bulunuyor.

Ancak bu cami günümüzde maalesef müze olarak kullanılıyor.  Caminin kuzey duvarına bitişik bir Sinagog inşa etmişler. Sinagogun önünde geçerken rehberimiz tepesinde asılı bulunan haçlı bayrağını gösteriyor. Kinleri geçmemiş olacak ki halen buralara bir haçlı seferi düzenleyecekleri hayali ile yaşamaktalar.

Burası aynı zamanda Hıristiyan inancına göre Hazreti Meryem’in vefat ettiği yermiş.Yolun devamında Nebi Davud (Siyon) Kapısı'nın yanından geçilir. Bu kapının hemen dışında Hz. Davud'un mezarı, Hz. İsa'nın havarileriyle son akşam yemeğini yediği oda ve Hz. Meryem'in vefat ettiği evin mekanlarına kurulmuş bir sinagog, bir cami ve bir kilise bulunurNe yazık ki Hazreti Meryem annemizin vefat ettiği yerin kapıları kilitli. Burası aslında Osmanlı çinileri ile kaplı bir alan olmasına rağmen siyonistlerin Hz. Davut'un türbesinin İslami kimliğini yok etmek için Osmanlı izlerinin özelikle sildiğini öğrendik.

Her ne kadar kabir olarak girsekte burayı yahudilerin ibadethaneye çevirdiklerini gelen ayin sesleri ile anlıyoruz. Ayrıca buraya takkesiz girmenin yasak olduğunu, takkesi olmayanları kippa giydirerek içeriye aldıklarını görüyoruz.

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda