@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Hz.İsa'nın göğe yükseldiği yer ve en pahalı mezar
16 Nisan 2015.  Gezimize devam ediyoruz. İki güzel insanın ziyaretinden sonra yine ululazam peygamberlerden olan Hazreti İsa aleyhisselamın Allah-uTeala c.c tarafından göğe kaldırıldığına inanılan yer olan Zeytin Dağı'ndaki mabede gidiyoruz. Rehberimiz bu kez diyanetten görevli olan ve daha sonraki turlara katılacak olan din görevlisi konu ile ilgili bilgileri aktarmaya başladı.


Burayı ziyaret edenlerin dualarını kağıt parçalara yazarak bir kutuya bırakmış olmaları ilginç idi.


Buradan çıkarak yürüyoruz. Seyir terası olarak kullanılan alana geliyoruz. Görüntü muhteşem. Harem-i Şerif’le birlikte, Kudüs’ün panoramik görüntüsü bizi büyülüyor.

Mescid-i Aksa ile Kubbetüssahra’yı bir bütün olarak buradan görüntüleyebiliyoruz. Panoramik görüntüden doyumsuz manzaraları aynı zamanda kameralarımız ve fotoğraf makinelerimiz ile de ebedileştiriyoruz.

Zeytin Dağı tüm güncelliğini burada yer alan dünyanın en pahalı mezarlığına sahip olduğu için koruyor.Rehberimiz Erkan bey yaklaşık 3 bin yıldan bu yana Yahudiler tarafından mezarlık olarak kullanılan Zeytindağı’nda en az 150 bin kabir bulunduğunu söylüyor


Burası Yahudi inancında, kıyametin habercisi olan ‘Mesih’ Zeytindağı’ndan Kudüs’e girecektir.Resmin çekildiği bölümün altında ise Yahudi mezarlığı var ve bu mezarlık Dünyanın en pahalı mezarlığı.Mezar fiyatları 1 milyon dolara kadar çıkıyor.Bu mezarlığın bu kadar pahalı olmasının nedeni Yahudi inancına göre Mahşer günü ilk bu mezarlardan yatanların dirilme başlayacağına inandıkları içindir.Yahudiler buraya gömüldüklerinde yüzde yüze yakın bir ihtimalle cennete gideceklerine inanıyorlar. Yahudiler aynı zamanda ahirette kurulacak olan sırat köprüsünün de zeytin dağı ile Mescid-i Aksa arasına kurulacağına inanıyor. Bunun için de buraya gömülmek onların en büyük muradı. Bir bahaneyle Mescid-i Aksa’nın doğu duvarlarının dibinde bulunan sahabe mezarlığını da bunun için kaldırmayı planlamışlar. Buraya park yapacağız bahaneleriyle yaptıkları müdahaleler duyarlı Müslümanlar tarafından fark edilince, başta Türkiye olmak üzere gösterilen tepki üzerine geri adım atmış durumdalarmış#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda