@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Güzergahta ilk değişiklik - Ürdün'den gidiyoruzKudüsten umreye yapacağımız yolculuk için Amman Havalimanı heyecan - korku devam ederken bugün gelen bir mesaj Diyanet Hac dairesince yapılan ilk açıklamadan farklı bilgi veriyordu.

Günler 10 Nisan 2015 günü saat 10:30 u gösterirken cep telefonuma gelen bilgilendirme mesajında "15 Nisan 06:45 uçağımız için 3 saat önceden havalimanında olmannızı rica ederiz. Kudusten sonra Ürdün'e otobüsle geçilip oradan uçakla Mekke'ye gidilecektir" yazılıydı.

Bu mesaja sevinmiştim. İnşaallah hayırlı olur diyor ve değişmesini de diliyorum. Zira hiç planda olmayan Ürdün'ü görme şansına sahip olacak ve hem de Ortadoğu'nun gizemli topraklarında otobüsle giderken değişik yerleri görmek nasip olacaktı.


Diyanetin Kudüs bağlantılı umre güzergahında yol haritasında İstanbul - Kudüs - İstanbul - Mekke olarak görülüyordu. ( Diyanetin Kudus programı için Tıklayınız )

Bu kez İstanbul - Kudus - Ürdün - Mekke olacağı bildirildi.

Yaptığım araştırmaya göre Ammana Kudüsten ya Allenby Köprüsü veya Şeyh Hüseyin Köprüsü üzerinden Amman havaalanına ulaşa bileceğimizi öğrendim.

Allenby Köprüsünden Havaalanı  bir saat uzaklıkta imiş. Bu sınır, Filistinliler’in yurtdışına tek çıkış noktası olduğundan oldukça kalabalıktır, deniliyor.

Şeyh Hüseyin Köprüsü Amman havaalanından 1.5 saat uzaklıkta denilmekte..Kudüs’ten sınıra iki saat sürecek bir otobüs yolculuğu sonunda ulaşabiliryormuşuz..Allenby’e nazaran daha az kalabalık olsa da ulaşım daha uzun sürüyormuş. Bu gösteriyor ki Allenby Köprüsü geçiş güzergahımız olacak.

Ürdün'ün Amman şehrindeki havalimanından Mekke'ye gitmek üzere günlerimizi beklemeye devam ediyoruz.

Görelim Mevlam neyler, neylerse güzel eyler diyelim bekleyelim..
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda