@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Umre Aşısı OluyorumKudüs'ten umreye gideceğim günlerin sayımı ile yaşamaya devam ederken bu yolculuk için yapmam gereken en önemli hazırlıklardan biri de mutlaka ve mutlaka herkesin olması gereken aşıyı yaptırmam gerekiyordu.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğünün web sayfasından edindiğim bilgiler ışığında nerede aşı olacağımı öğrenmiş bulunuyordum. Bana en yakın Bakırköy Aile Sağlık Merkezinde pazartesi perşembe günleri aşı yapıldığını öğrendim.

Aslında her müftülüğün en yakın Aile Sağlık Merkezinde yapılmasını arzu ettiğim aşı olayının müftülüklerden çok uzaklarda yapılma nedenini anlamış değilim. Kimi hac ve umre yolcuları çok yaşlı. Müftülüğe kayıt için geldiklerinde hemen yakındaki aile sağlık merkezlerine yönlendirilebilir.

Ama biz de biraz aklı fazla bürokratlar olduğu için insanların kolaylığına değil masa başında "ben yaptım oldu" anlayışı içinde oradan oraya sürükletmek hoşlarına gittiğinden , olayı yaşayamadıklarından kimsenin umurunda değildir.


Bu konuyu daha önce de bir kaç kere dile getirmiş olsam da anlayamadıklarından mıdır işlerine gelmediğinden midir çözüm bulunmuş değil. Yine beterin beteri vardır diyelim. Geçmiş yıllarda umre ve hac aşıları İstanbul'da 2 merkezde yapılıyordu. Kayıtlar deseniz sadece İstanbul İl Müftülüğünde yapılıyordu. Daha sonraları müftülüklere dağıtıldı da biraz işler kolaylaştı. :))

Takvimler 12 Şubat 2015 gününü gösterdiğinde Bakırköy Aile Sağlığı Merkezine giderek umre aşımı yaptırıp aşı kartımı aldığımda mutlu olmuştum. Bu vazifemi de yerine getirdiğime çok sevinmiştim.

Aşıyı yapan hemşireler bu aşının 3 yıl geçerli olduğunu, önümüzdeki yıllarda da gidersem aşı yaptırmaya gerek olmadığını söyledi.
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda