@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Kudüs Yolculuğunun İlk Haberi...Günlerden cumartesi, 28 Mart 2015 günü sabah saatlerinde çalan telefonumla Kudüs yolculuğunun ilk bilgilendirme çağrısı geldi.

Karşı taraftan adımı söyleyen şahıs Kudüs yolculuğu için telefon testi yapıyoruz dediğinde heyecanımın vücudumun sardığını hissettim.

Gün içinde programla ilgili ön bilgilerin sms yoluyla geleceğini yakın bir tarihte de bilgi verilmeye devam edeceğini söyledi.

Diyanet görevlisi İbrahim Tunç'un açıklamasından bir kaç saat sonra gelen ilk kısa mesajda kudüs1 kafilesiyle ilgili gelişmelerin bildirileceğini yazan ve bayan irşat görevlisinin de isminin yer aldığı mesaj geldi.

Bir kaç dakika sonra gelen mesajda ise kesinleşen gidiş, geliş tarihlerimiz ve hareket saatlerimiz yazılıydı.

Kudüs'ten umreye yapacağımız yolculuk için ilk hareket 15 Nisan 2015 günü saat 06:45 de İstanbul Atatürk havaalanından başlayacak ve dönüşümüz ise Medine'den 30 Nisan 09:35 de bineceğimiz uçağın ülkemize gelişiyle de son bulacaktı.

Bu mesajda ayrıca kafile başkanımızın Selman Oktay Aktürkoğlu olacağını da öğrenmiş bulundum.
Selman Oktay Aktürkoğlu

İlk müjdeyi ve ilk bilgileri ailemle paylaşmanın mutluluğu içinde iken Mescidi Aksa'da Filistin topraklarında yaşayacağımız ilk cumanın heyecanı da içimde coşkulu akan ırmağa dönmüştü. Allah-u Teala nasip ederse ilk cumamızı eda etmenin mutluluğunu yaşayabilecektik. İnşaallah bir aksilik olmazdı.

Ve üç aylara kutsal topraklarda Mekke'de umre yaparak girmenin sevinci ile üç ayların ilk kandili Regaib Gecesini de Kabe' e olmanın, Kabe'nin gölgesinde idrak etmenin gurur ve mutluluğunu yaşamayı nasip etmnesi için şimdiden yalvarmaya başladım.

Bildiğiniz gibi 2015 yılı üç ayları 20 Nisan 2015 günü başlıyor ve ilk kandilimiz Regaib de 23/24 Nisan 2015 günü yaşanacaktı.

Rabbim hayırlı ve kolay bir umre nasip etsin hepimize ve hepinize derken bir mesaj daha geldi. Bu mesajda ise aşı olmamız gerektiğini ve aşı kağıtlarımızı yanımızda bulundurmamız gerektiği ve çanta ve dokümanlarında herkesin bulunduğu ilde alacağı belirtilmişti

Bu yazımı yazarken bir mazeretten ötürü bu kez benimle yolculuğa katılamayacak olan değerli eşimde umreye götürmek üzere gerekenler için bavul hazırlığımı yapmaya başlamış, giysilerimi, kullanacağım malzemeleri de denkleştirmeye çalışıyordu. Rabbim ona ve her isteyene kabul ve kolay olan hac ve umreler nasip eylesin. Rabbim eşimi her iki cihanda aziz eylesin inşaallah..

Bu arada kafile başkanımızın ruh bilimi üzerinde tezi bulunan ve uzun yıllar  Diyanette çalışan bir vaiz olduğunu öğrenince de memnun kalmıştım. Allahu Teala nasip ederse bu güzel insanın ilminden faydalanmamız da nasip olur inşaallah. Yüzü güzel olanın kalbinin de güzel olacağı umuduyla ...

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda