@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Müftülüğe kayıt için gidiyorumSultangazi Müftülüğü
24 Şubat 2015 Sabahı müftülüğe giderek umre kaydım için gerekli pasaportu ve banka dekontunu verecektim.

Henüz erken olduğu için bilgisayarın başına geçtim ve haberlere bakarken posta kutuma düşen bir duyuru ile Diyanet İşleri Başkanlığı Hac dairesinin web sitesine baktım.

Ekranda Kudüs bağlantılı umre tırları başladığını görünce şok oldum.

Aylar önce Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in sözünü ettiği Kudüs bağlantılı umre turu düzenlenmişti.

Tekrar tekrar okudum. Evet, Diyanet Kudüs bağlantılı umre turu düzenlemişti. Bir solukta duyuruyu okudum.

Kudüs bağlantılı umre turu düzenlenmişti ama Ramazan umre duyuruları açıklandığı için ben bu yıl olmaz diye düşünüyordum. Ve dün normal 4. tur umre kaydına parayı yatırmıştım.

Mescidi Aksa - özlemim

Bugün kayıtlar başlıyordu. Oysa daha dün umre için gereken belgeler nedir diye diyanetin sayfasına baktığımda bu konuda bilgi yoktu.

Allahu Teala'dan hayırlısını isteyerek müftülüğe doğru yola çıktım. Yolda , arabada kudüsten umreye mi yoksa sadece umre mi diye düşünmeye başladım. 14 günlük 3 kutsal şehirde ve çoğu yolda geçecek bir tur mu, 20 gün yetmez ama doya doya bir umre mi..

Çelişkide kaldım.

Hem parayı yatırmış ön kaydımı yapmıştım.Hem de değişiklik yapmayabilirlerdi.

Sistem buna imkan vermeyebilirdi.

Kudüs turuna mı çevirsem normal kaydımı mı yaptırsam diye defalarca yol boyu düşündüm. Rabbime sığındım. Yol göstermesini diledim. Bir yanda 20 gün doya doya umre bir yanda ilk kez göreceğim ilk kıblemiz ve yıllarca merak ettiğim, gitmeyi çok arzuladığım Kudüs turu..

Yusuf Sarıkaya
Sultangazi müftülüğünden içeriye girdiğimde heyecanım artmış, kararsızlığım had safhadaydı. Müftü beyi (Yusuf Sarıkaya) gördüm. Müftülük Şefi Mustafa Kabataş beyle oturuyordu. İzin isteyerek yanlarına girdim.Müftü beyin ilerlemiş yaşıyla bana doğru yönü göstereceği ümidiyle danıştım.

Hiç düşünmeden Kudüs turuna katılmamı, çok faydalı olacağını anlattı. Mustafa beyde bu sözleri destekledi.Gerçi haberi kimse duymamıştı. Diyanetn sitesine girerek konuyu incelediler. Çok faydalı olur dediler.

Danışmak sünnet olduğuna ve iki tecrübeli kişi bu konuda bana tavsiyede bulunduğuna göre Kudüs turuna karar verdim. Ama ya ilk kaydım diye sordum. Arkadaşlarımız yardımcı olabilir, dedi, Müftü bey..

Tur değişiklik dilekçesi
Gerçekten oldular. Bir dilekçe yazarak bankaya yönlendirdiler. Fiyat farkını döviz bürosundan temin ederek Kuveyttürk Şubesinden paramı yatırdım.

Evrakları, banka dekontunu , paspaortumu müftülüğe teslim ederek ilk hareket tarihi olarak söylenen 15 Nisan 2015 gününü beklemeye başladım.

Cumhuriyet tarihinde devlet tarafından, Diyanet tarafından düzenlenen bu turun ilk yazılanı olma şerefini bana bahşeden Allah-u Tealaya hamd ederken, buna vesile olanlara da teşekkürlerimi sunuyorum.

İnşaallah hakkımda hayırlı olur. Gitmeyenlere, gidecek olanlara aktarabileceğim güel bir anı olarak bu siteye yazmakta nasip olur.


Hayır dualarınızı beklerim İlk Kudüs turuna yazılan vatandaş olarak haberlerdeyim
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.