@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Kudüs bağlantılı umre kaydına büyük ilgi


Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Kudüs bağlantılı umre turununun haberini alan vatandaşlar heyecanla müftülüklere koştu.
İlk Kudüs bağlantılı umre kaydını da İstanbul'daki Sultangazi Müftülüğüne müracaat eden Erol Kara adlı bir vatandaş yaptı.
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ilk kez düzenlenen 2014-2015 yılı umre organizasyonları kapsamında, 3 gün veya gece Kudüs- 4 gün veya gece Medine-7 gün veya gece Mekke olmak üzere Kudüs bağlantılı toplam 14 günlük umre programı dün akşam saatlerinde açıklandı.
Bugün medyadan böyle bir turun düzenlendiğini duyan vatandaşlar heyecanla müftülükleri telefonla arayarak ya da müftülüklere bizzat giderek konu hakkında bilgi almaya başladı.2014-2015 yılı umre organizasyonları kapsamında 4.tur umre kaydı için Sultangazi müftülüğüne gelen bir vatandaşta verilen bilgi üzerine Kudüs bağlantılı umre turuna katılmak için müracaatı ilk yapan vatandaş oldu. Umre için kaydını yaptıran Erol Kara"Yıllarca bir hayalimdi. Kudüsü, ilk kıblemiz Mescidi Aksa'yı, Hazreti Süleyman aleyhisselamın mabedini, Miracta Peygamber aleyhisselamın Burak'a bindiği o kayayı görmeyi çok istiyordum. Bu benim için büyük bir nimet oldu. Kayıt olduğum 20 günlük umre programını değiştirip 14 günlük bu tura katıldım. Çok mutluyum. Müftülük çalışanları da bu konuda çok yardımcı oldular. Hepsine teşekkür ederim" dedi.
Kudüs bağlantılı umre seyahatinin 1.tur kayıtlarının 16 Mart günü 160 kişilik kontenjanla son bulacağı bu tür seyahat için 6 tur planlandığı müftülük yetkililerince belirtildi.

http://www.yeniakit.com.tr/haber/kudus-baglantili-umre-kaydina-buyuk-ilgi-53833.html
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.