Type Here to Get Search Results !

Banner

erolkara.net

SGK Soyadı Değişikliği Bildirimi


SGK Soyadı Değişikliği Bildiriminizi kuruma gitmeden yapma imkanı için aşağıdaki linke tıklayınız

SGK SSK Soyadı değişikliği yapmak için dilekçesine gerek kalmadan internetten SSK SGK soyadı değişikliği formu ile nasıl yapılır inceleyelim.

Soyadı güncelleme yani soyadı değişikliği için SGK birimlerine dilekçe ile başvurmanıza gerek yok. Bu işlemi günümüzde internet üzerinden kolayca yapabilmekteyiz. Bugün sizlerle SSK’ya yani SGK soyadı değişikliği hakkında bilgi edineceğiniz.

İlk önce bilmeniz gereken soyadı değişikliği genel bir işlem değildir. Lokaldir. Yani İstanbul da yaşayan biri ile İzmir de yaşayan kişi aynı sistem üzerinden soyadı değişikliği başvurusunda bulunamaz. Her ilin SGK soyadı değişikliği farklı farklı yapılmaktadır. Ve her ilin SGK sitesinde bu değiştirme sayfası bulunmaktadır.

4/a (SSK) Evlenen veya boşana bayan sigortalılar

4/A Emekliler

4/b (Bağ-Kur) Evlenen veya boşanan bayan sigortalılar

4/B Emeklilerimiz

Mahkeme kararı ile kimlik bilgilerinde değişiklik yaptıran sigortalı ve emekliler

Müdürlüklere gelmeden elektronik ortamda başvurarak, sigortalı tescil kayıtlarınızdaki Kimlik bilgisi değişikliklerinizi güncelleştirebilmeniz için; Nüfus Kimlik Paylaşım Sistemine yeni bilgilerinizin işlenmiş olması gerekmektedir. İşleminizin sonucunu sitemizin (istanbulsgk.gov.tr) Tescil Kaydı Tespiti seçeneğinden kontrol edebilirsiniz. Ayrıca işleminiz hakkında cep telefonunuza mesaj gelecektir.

Çok önemli not: Bu işlem İSTANBUL SGK İSİM DEĞİŞİKLİĞİ HAKKINDADIR

SOYADI DEĞİŞİKLİĞİNİZİ SGK'YA GİTMEDEN BURADAN YAPABİLİRSİNİZ
Tags

ReklamReklamBilmeniz Gerekebilir