@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

İlaç Sorgulama


Bu bölümde, İlaçlar hakkında her türlü bilgiyi sorgulayabilirsiniz.
Bu uygulama sayesinde bir ilacın kayıtlı mı? Son kullanma tarihi geçmiş mi? Piyasadan toplatılmış mı? Gibi soruların cevapları anında öğrenilebilinecek.
Bu uygulama ile ilaç sorguladığında, ilaç hakkında 4 ayrı sonuca ulaşılabilecekler. Eğer ilaçla ilgili bir sıkıntı yoksa sistem 'ilacınız sistemde kayıtlıdır' ibaresini gösterecek. Bunun dışında ilacın son kullanma tarihinin geçmiş olması durumunda da 'ilacın son kullanma tarihi geçmiştir, ilacı aldığınız eczaneye durumu bildiriniz' şeklinde ikaz gelecektir. İlacın sahte olması durumunda ise uygulama 'ilaç sistemde kayıtlı değildir, lütfen durumu bildiriniz' şeklinde uyarı verecek. Bu durumda sistemde 'bildir' butonu çıkacak ve bunu bildirmek isterseniz merkeze iletebilirsiniz
İlaç Takip Sistemi, sağlık ürünlerinden ilaçlar ve ilaçlara en yakın ürünleri izleyebilmek üzere planlanmıştır ve "Beşeri Tıbbi Ürünler Etiket ve Ambalajlama Yönetmeliği” kapsamına giren ürünleri takip eder.
İlaç kutusunun üzerindeki barkodun yanında yer alan (01) ile başlayan kodu başında (01) olmadan Barkod no alanına, (21) ile başlayan kodu başında (21) olmadan Seri no alanına yazınız.

İlaç Sorgulama Yapmak İçin Tıklayınız

@erolkaranet - 22.05.2020


#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda