erolkara

Bu bölümde, sağlık kuruluşlarından randevu alabilmek için kullanacağını linkler bulunmakatdır.

Hastanelerden randevu alabilmek için dikkat etmeniz gerekenler

En erken 1 gün sonrası için randevu alabilirsiniz.

Randevu aldığınız saatin en az 30 dakika öncesinde randevunuzu iptal edebilir ve dilerseniz başka tarihli randevu oluşturabilirsiniz.

Bir sağlık kurumunun belli bir polikliniğinden, bir gün içinde en fazla 1 randevu alabilirsiniz.

Bir günde bir sağlık kurumundan farklı poliklinikten alınmak kaydıyla en fazla 2 randevu alabilirsiniz.

Telefonla kendinize ve yakınlarınıza her aramada toplamda en fazla 4 randevu alabilirsiniz.

AİLE HEKİMİNDEN RANDEVU ALMAK

HASTANEDEN RANDEVU ALMAK

İl Bazında Merkezi Hekim Randevu Sistemi

Randevu nasıl Alınır

ALO182 aranarak;

Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından Sağlık Bakanlığına bağlı ALO182 çağrı merkezi aranır.

ALO182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana (canlı operatör) randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.

Vatandaş randevu talebinde bulunduğu hastane, poliklinik ve hekim bilgilerinden en azından hangi polikliniğe gideceğini asistana bildirdikten sonra, asistan uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa iletir. vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

Web'den;

Vatandaşlar, ALO182'nin yanı sıra Online Randevu Sistemi aracılığıyla da randevu alabilmektedir.

Vatandaşlar, randevu almak istedikleri Hekim Randevu Sistemi kapsamında olan hastanelerin internet sitelerindeki Online Randevu linkine basarak, Vatandaş Giriş ekranından kayıt oluşturup randevu alabilmektedir.

AİLE HEKİMİNDEN NASIL RANDEVU ALINIR

Aile Sağlığı Merkezlerinde bekleme sürelerini ortadan kaldırarak daha sakin ve huzurlu ortamlarda hizmet sunabilmek amacı ile Aile Hekimleri de MHRS'ye dahil edilmiştir. Tercih eden vatandaşlarımız MHRS üzerinden ALO182 Çağrı Merkezini arayarak ya da www.ailehekimligirandevu.gov.tr adresinden Aile Hekimleri için randevu alarak muayenelerini olabilirler. Randevu almak zorunlu olmayıp isteyen vatandaşlarımız randevu almadan da aile hekimlerine müracaat edebilirler.

Ayrıca vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırmak amacı ile Aile Hekimleri, muayene sonucunda gerek gördükleri hastalarına, MHRS üzerinden ana dal poliklinikleri için randevu oluşturabilmektedirler.

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski