@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Elden takip yapma şekli

İcra takibi yaparken zamanı en çok harcayan yollanan müzekkerelerin cevaplarının bir hayli zaman almasıdır. Zaman harcanmasının en kısa yolu müzekkerelerin mümkün olduğu takdirde elden götürülmesidir.

Elden takip yetkili müzekkereleri ilgili kuruma götürdüğünüzde mutlaka evrak numarasını ajandanıza not edin.Aksi halde cevabını almaya gittiğinizde derdinizi anlatmak güç olabilir.Hatta kurumun numarasını ve evrakla ilgilenen çalışanın dahili numarasını ve adını da öğrenirseniz cevabın hazır olup olmadığını öğrenmek için kuruma mekik dokumak zorunda kalmazsınız.

Elden takip yapacağınız zaman icra müdürü müzekkerenin bir kenarına "elden takiplidir" şerhini düşmelidir. Ayrıca vekil ise avukatlık kimliği ve vekaletnameyi yanında, avukat katip ya da sekreterleri ise vekaletname, avukat kimlik fotokopisi , yetki belgesini yanında bulundurmalıdır. Çünkü kurumlar bu belgeleri göstermediğiniz zaman size kesinlikle bilgi vermemektedir.. Bazı kurumlarda cevapları posta ile ilgili icra müdürlüklerine göndermeyi tercih etmektedirler.

MADDE 367 - İcra veya iflâs dairelerinin borçlunun mevcuduna dair isteyeceği bütün malûmatı hakikî ve hükmî her şahıs derhal vermeğe ve talep halinde mevcudu bu dairelere teslime mecburdur.

@erolkaranet - 09.10.2018
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.