@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Tek başına tüm kafileyi idare etti2006 Ramazan Umresinde Diyanet Hac dairesince görevlendirilen ve tüm umrecilerden sorumlu olanlar

SAVAŞ YAYLALI KAFİLE BAŞKANI

Balıkesir vaizlerinden Savaş Yaylalı örnek olacak bir kafile başkanı rolü üstlenmişti. Umre boyunca bunda da başarılı olmuştu. Hatta 2004 Hac seyahatinde İstanbul 2, Kafile Başkanı olan kişinin ( Emin Arık) gelip Savaş Yaylalı'dan " Kafile Başkanlığı nasıl yapılır " dersi alması gerekir.

Ekibine ve Hacılara nasıl davranması gerektiğini bilen Yaylalı her gün verdiği sohbetlerle , geniş kültürü ve araştırmacı kişiliğiyle hak ettiği yerdeydi. Kendisine buradan teşekkür ederim.

SEYDİ SARI GRUP SORUMLUMUZ

Bana göre verileni yapan biri...Grup yöneticiliği yapamaz. Zayıf... Grubuna sahip çıkamadığı gibi sorunları dahi çözemedi. Diyalogları güzel. Asli görevinde yani Balıkesir'deki müftülük işlerine devam etseydi daha doğru olurdu.

Kafiledeki diğer görevliler Kafile Başkanı Yaylalı'nın yanında çok sönük kalmışlardı. Yaylalı'nın otoriter , insancıl ve idareci kişiliği olmasaydı tüm görevliler tam bir fiyasko olacaktı.

Kafilede bulunan bayan grup hocası kendi grubundaki, bayan hacılar için mukabele yapmaktan öte aktif bir çalışması olmadı. Grubundaki erkeklere sahip çıkamaması çok doğaldı. Aslında bayan hocanın tüm kafiledeki bayanlara irşad etmesi için görevlendirilmesi gerekirdi.

Savaş Yaylalı sık sık bilgilendirici toplantılar yaptı. Bunlardan biri otel lobisinde .... Medine 'de sabahın ilk saatlerinde her gün yapılan toplantılar tüm umrecilerin takibindeydi Tekirdağ , Bursa ve Balıkesir ile İstanbul'dan olmak üzere 165 kişinin bir araya geldiği İstanbul 2, kafilede ne yazık ki taşradan gelen grup hocaları kendi gruplarına daha özenli yaklaşırken İstanbullu umreciler adeta üvey evlat muamelesi gördü
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.