@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Ramazan Umresine GidiyorumBu yıl eşimle birlikte Hacca gitmeye çok niyetlendik. İçimizde yanan yangını söndürebilmenin Mekke ve Medine'nin hasretini bir nebzede olsa söndürmenin özlemi ile hacc kayıtlarının başlamasını geçen yıldan bu yana bekledik.

2006 Hac kayıtları duyuruları açıklanınca o denli çok üzüldük ki bunu ifade edebilmemiz için Haremeyn sevdasında yanmak gerekir diyebilirim.

Çok üzüldük. Zira Diyanet İşleri Başkanlığı yaptığı açıklamada yeni hac kayıtlarının yapılmayacağı geçmiş yıllarda kayıt olup ta gidemeyenleri alacağını açıklamıştı. Başımızdan kaynar sular dökülmüş , tüm hayallerimiz bir anda uçup gitmişti.

Ne yapalım derken duymuş olduğumuz bir hadisi şerif müjdesi üzerine Ramazan Umresine gitmeye karar verdik.

Hadisi şerifte peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa sallallahu aleyhi ve sellem efendimiz şunları müjdeliyordu. "Ramazan ayında yapılan umre, tam bir hac sayılır, yahut da benimle birlikte yapılmış bir haccın yerini tutar.” (Buhârî, Müslim, Tirmizî, Ebû Dâvûd, Nesâî, İbni Mâce) En azından bu müjdeye muhatap olmak ve bu değerli ibadeti yapmak amacıyla Ramazan umresi yapmaya karar verdik.


Bir yandan Diyanetin umre programını takip ederken diğer yandan da özel firmaların umre programlarını takibe aldım. Gerek fiyatlar , gerek kalınacak gün sayısı ve gerekse de hizmet ve kalite açısından tümünü gözlem altına aldım. Aslında gönlümde ağır basan Diyanet İşleri Başkanlığının hizmeti idi. Ancak sürekli duyduğumuz özeller daha iyi önerilerini de kulak arkası etmemek istedim.

Bu nedenle internetten, gazetelerden ve bildiğim turizm bürolarına giderek araştırmaya başladım. Bir çok turizm firmasının internet sayfası yenilenmemiş, bir çok büro kapalı ve bir kısmı da yazdığım e-postalara verdikleri cevaplarda internetten sayfamıza bakın diye yazmışlardı.. Sadece bir firma bürosu açıktı. Gayet ilgi ile karşıladılar. İspa turizme ait olan bu büroda da henüz Ramazan umresinin fiyatları belli olmadığı , elemanların Arabistan'da otel tespiti yapmaya gittiğini belirtmeleri üzerine diyanetle gitmeye kesin karar verdim.

Ve  gerekli belgeleri hazırlayarak kişi başı 980 Avro yatırarak aşımızı olarak bağlı bulunduğumuz Müftülüğe kayıt işlemlerimiz yaptırmak üzere 8 Ağustos 2006 da gittik.

Ve umre kaydımız yapıldı. 14 Eylüle kadar İstanbul Müftülüğünce aranacağımız söylendi.

Hareket gün ve saati o gün bildirilecekti.
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda