@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Mekke'de Yağmur Var21 OCAK 2004

 Bugün sabah namazından sonra bir grup toplanarak Mualla mezarlığına götürülmüş. 20 kişiden fazla duyan yok.

22 OCAK 2004

Akşam yemeği yerken holde oluşan hareketlenmeler dikkatimi çekti. Nedir diye sorduğumda sohbet yapılacağı söylendi.

Önceden haber verilmeden, insanlara son dakika da duyurularak toplantı yapılması tepki çekiyor. Bu akşam 2130 da toplantı var.

24 OCAK 2004
Cuma namazından bir buçuk, iki saat önce otelden ayrıldığım halde, yolda geçen zaman yüzünden Mescid-il Harâm iyice dolmuş, kapılarından taşan kalabalık dışarıda makinalarla yıkanmış tertemiz, beyaz mermerler üzerine dizilmişti. Kapılardan bazılarına gittim, içeriye girmeye teşebbüs ettim. Fakat ne mümkün! Km.lerce uzak bir memleketten hasretle gelip, kapı dışında kalmaya asla katlanamazdım

Allah’ın lütfu ikrâmıyla içeriye girmeyi başardım ve Kâbe’yi gören bir yer benim için hazır duruyordu.

Cuma namazını Kâbe’yi seyrederek mutlulukla kıldım. Bütün ikrâmları, ihsanları için Allah’a şükürler, hamd ü senâlar olsun.

Cuma günü 12.30 da başlayan yağmur. Cuma namazını kılanları ve Mekke yi sular altında bıraktı. Yağmur altında tavaf yapmanın zevkine vardım. Tavafımı yapıp tavaf namazının da Kâbe’nin çevresini dolduran suların içinde yaptım. Daha sonra Kâbe örtüsünden akan sularından bir miktar topladım.

21.30 da toplantı yapıldı.

Konu, Arafat hazırlıkları ve kurban. Kurban bedeli 375 riyal. Paralar İslam bankasına hocalar tarafından yatırılacak. Bazı hacılar kurban etinden yemek istediklerini söylediler. Müftü getireceklerini ve herkese dağıtacaklarını söyledi. ( Bu vaat nedense gerçekleşmedi. )

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda