@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Taşköprüde TurizmTaşköprü bir turist için Görülecek, Gezilecek, Tadına varılacak çeşitlemelerle dolu bir ilçedir.

Taşköprü İlçesi doğal güzellikler ve tarihi eserler bakımından çok zengin bir ilçedir. Bu turistik yerleri ve tarihi eserleri şöyle sıralayabiliriz.

1-MESİRE YERLERİ

Seymenli mesire yeri : İlçeye 22 Km. uzaklıkta, Taşköprü-Çiftlik Köyü yolu üzerinde, ormanla kaplı, soğuk suyu, eğlence ve yemek yeme yerleri bulunan bir dinlenme yeridir.
Kabalar, Küçüksu ve Sakız Göletleri : Sulama amaçlı yapılan bu göletler, çevrelerindeki orman ve yeşilliklerle mesire yerleri olarak kullanılmaktadır. İlçemiz halkı tarafından yaz mevsiminde bu göletlerde bulunan sazan, aynalı sazan ve yayın balıkları avlanmaktadır.
       
2 - ESKİ YERLEŞİM YERLERİ - Antik Pompeiopolis kenti 
       
3 - TARİHİ TÜMÜLÜSLER

4 - MEZARLAR

5 - KALELER

6 - TÜNELLER

7 - İNANÇ TURİZMİ

Kastamonu, denizi ve doğasının yanı sıra inanç turizmiyle de adından söz ettiriyor. "Evliyalar Şehri" olarak ün kazanan Kastamonu'da başta ŞeyhŞaban-ı Veli olmak üzere bir çok alimden kalan eserler ve hatıralar,büyük ilgi görüyor

Kastamonu İli ve İlçelerinde İnanç Turizmine esas teşkil eden Külliye,Türbe ve Camiler hakkında bilgiler

8 - KÜLLİYELER

9 - CAMİLER

10 - TÜRBELER

11 - TAŞKÖPRÜ'DE AV KEYFİ

Taşköprü, Kaygunca - Bademci - Dereköy hattı ,
Taşköprü, Dağbelören - Kirazcık - İmamoğlu - Alasökü - Şehirören bölgesi ,
Taşköprü, Elekdağı - Oymaağaç - Sökü -Badem Bekdemir- Çambaşı - Paşa - Gündoğdu Bölgesi ,  sürek domuz avı avcılığı yapılmaktadır.

KASTAMONU'DA TURİSTİK YERLER

GEZİLECEK YERLER:

Ilgaz Dağı Milli Parkı, Kadı Dağı, Soğuksu, Açıkmaslak, Acısu, Kanlıgöl, Dipsizgöl, Üçoluklar, Yaralıgöz, Yeşilyuva, Karşıyaka, Ginoğlu, Masruf Deposu, Geriştepe ve Limanüstü Orman İçi Dinlenme Yerleri, Timonion ve Pompeipolis İlkçağ Kent Kalıntıları, Kastamonu Kalesi, Pervaneoğlu Ali Şifahanesi (Yılanlı Şifahane), Atabey, İbn Neccar, Halil Bey, Mahmud Bey, Nasrullah, Sinan Bey, Şeyh Şaban-ı Veli, Kötürüm Bayezıd, Hoca Şemseddin, Kasım Bey ve Abdurrahman Paşa Camileri, İsmail Bey ve Yakup Ağa Külliyeleri, Münire Medresesi, Atabay, Aşir Efendi, Deve, İsmail Bey ve Urgan Hanları, Nasrullah Köprüsü ve Taş Köprü, Gökçeağaç'taki Kervansaray, Kastamonu Müzesi. 
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda