@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Taşköprüde Festival
Uluslararası Taşköprü Kültür ve Sarımsak Festivali, İlki 1987 yılında Ulusal, 1988 yılından bu yana ULUSLARARASI düzeyde yapılmaktadır

Uluslararası Taşköprü Kültür ve Sarımsak Festivali

Festivalin Amacı; İlçemizin tarihi ve doğal zenginlikleri ile Kültür ve Sanat değerlerimizin yurt içi ve yurt dışında tanıtımını yapmak, halen toprak altında bulunan POMPEİOPOLİS antik kentinin gün ışığına çıkartılması ve ülke turizmine açılmasını sağlamak, dünyanın en kaliteli, çiftçilerimizin “ BEYAZ ALTIN “ diye taçlandırdığı sarımsağını üreten ilçemize, yatırımcıları teşvik ederek, sarımsak entegreleri kurup, istihdam ve ekonomik girdi sağlayıp   İlimizin ve ilçemizin en büyük sorunu olan göçü önlemektir.

Festivalimizin Hedefi; Geleneklerimizi yaşatmak, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, Taşköprü’ de yaşayanlarla gurbetçi hemşehrilerimizi kucaklaştırmak, heyecan ve güzelliklerimizi dost ülkelerden gelen halk oyunları toplulukları ile buluşturup, kültürel-sosyal ve ekonomik bütünleşmeyi başararak sesimizi Türkiye’ye ve tüm dünyaya duyurmaktır.

Her yıl birbirinden ünlü sanatçıların Taşköprü ve Kastamonulularla buluştuğu Sarımsak Festivali en iyi sarımsak üreticisi yarışması ile start alacak. Festival kapsamında güzellik yarışması, yerli ve yabancı halk oyunu gösterileri, paneller, " Atatürk Kastamonu'da" resim sergisinin açılışı, at yarışları, paraşüt gösterileri ve havai fişek gösterileri ile katılanlara unutulmaz dakikalar yaşatılacak. 

As the main producer of garlic, Taskopru town hosts an international Garlic Festival every year with the participation of thousands of native and foreign visitors.

Several activities like folk dances, horse races, handycraft exhibitions, cooking contest etc. are held during the festival. This year the group of international volunteers will add a different colour to the festival by painting a mural in the town centre. Volunteers with drawing skill are especially welcome. Photographers are also invited to make pictures of the town. Their work will be exhibited at the festival

Work: Drawing a picture on a wall describing the town and making photographs for an exhibition.
Accommodation: In a dormitory. Food: Will be supplied at the dormitory. Language:English.
Location: Taskopru is in the inner Black Sea Region in the north of Turkey. Next city is Kastamonu.   
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda