@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam


Göz damlama dargınım - 2

2013 yılının başından beri kullandığım Betoptic isimli ilacla ilgili yaşadığım sorunları fark etmeye başladım.
Nisan ayında yapılan kontrolümde tansiyonumun 16 - 18 olduğunu tespit ettiler. Aylarca hatta 2 yıldır 20 - 22 olan tansiyonumun düşmüş olması güzel bir haberdi.
Ancak iyi gitmeyen bir şeylerin farkına varmaya başladım.
Cosopta rağmen daha hafif olan Betoptic unutkanlık seviyesini pek aza indirirken cinsel yaşamama negatif bir etki yapmaya başladı. Sağlıklı bir vücut yapısına sahip olmama rağmen son aylarda cinsel sorunlarımın ortaya çıkması beni rahatsız ettti.
Önce düzenli olarak günde 2 kez her iki gözüme damlattığım ilacı bit hafta kulanmadım. Sorun düzeldi. Kullanmaya devam ettim. Sorun başladı. Ve bu sorunumun doğru olup olmadığını anlayabilmek için 22 Nisan 2013 günü ilacın Türkiyedeki mümessili olan firmaya "Unutkanlık yaptığını bildiğim ilacın cinsel yaşamı etkileyecek (ereksiyon sorunu , soğukluk gibi) olumsuz etkileri var mıdır." diye soran bir eposta gönderdim.
Bir kaç gün önce Mümessil firmadan bir bayan arayarak, durumu tekrar sordu. İlacın böyle bir etkisi olmadığını, unutkanlığa sebep olabileceğini söyledi. Kendisine bir takım verilerden söz ettikten sonra konuyu bir başka birime aktaracağını belirti. Ve iki gün sonra da bir bey arayarak ilacın yan etksini üretici firmaya sorduklarını kana karışmadığından böyle bir olayın olamayacağını ancak nadiren bir takım hastalarda bu durumun olduğunun saptandığını belirtti
Bugün için ismini vermediğim mümessil firma ve iletişim kuran kişilerden bu konuyu yazılı olarak cevaplamalarını istedim.
Doktoruma danışmak için  o bilgiye ihtiyacım olduğunu söyledim.
Cevabı bekliyorum Gelince yayınlayacağım.
Bu arada sizlerde ilaçlardan dolayı herhangi bir olumsuz bir duruma uğrarsanız gönderin sitemizde yayınlayalım.

Erol Kara - 15.05.2013
Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.