@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Taşköprüde Spor  • Taşköprüspor kulübü
  • Hentbol
  • At Yarışları
  • Teakvando
1937 yılından beri faaliyet gösteren kulübümüz, Kastamonu’nun köklü kulüplerindendir.
Kastamonu’daki liglere en fazla branşta katılan tek takımıdır. Genç ve öğrenci potansiyeli en fazla olan ilçemizdir.

Yaklaşık 5000 öğrencisi vardır.Her çocuğa ve gence yeteneklerine göre spor yaptırılmaya çalışılmaktadır.

Üç tane kapalı spor salonu vardır.Bulardan bir tanesi 750 seyirci kapasitelidir. Nizami çim futbol sahası, çim futbol antreman sahası ve iki adette toprak futbol sahası bulunmaktadır.İki yüzün üstünde futbol branşında sporcusu vardır.

Futbolda büyükler, A genç, B genç, Yıldızlar katagorilerinde lige katılmıştır.
Küçüklerde ise Kastamonu ligi kurulamadığından yakın ilçe olan Boyabat ile özel maçlar yapılmaktadır.

Beş yıldır Hentbol branşında ilimizi temsil etmekteyiz.


Deplasmanlı ligden birinci lige namağlup, Birinci ligden süper lige ise bir yenilgi ile birinci lig şampiyonu olarak yükseldik.Süper ligde dev bütçeli takımlarla mücadele ettik .Talihsiz bir şekilde iki defa yendiğimiz takım ligde kaldı, biz bir puan farkla ligden düştük.

Yılmadık ve tamamı Kastamonulu gençlerden oluşan bir takımla zorlu deplasman gurup maçları oynayarak, gol averajı ile birinci lig şampiyonluğunu kaçırdık ve lig ikincisi olarak süper lige çıktık.Ligin ismi birinci lig A katagorisi olarak değiştirildi.Şimdi bu ligde 8. hafta maçlarımızı yaptık 5 puanla 8. sıradayız.

Rakiplerimiz Ankara Milli piyango, Çankaya belediyesi, Polis akademisi koleji, Halkbank, Beşiktaş, Bursa Nilüfer belediyesi,Trabzon belediyesi, İzmit büyük şehir belediye, Bafra belediyesi, İzmir Büyük şehir belediye ve İzmir Altınordu belediyesidir..Hentbolde yine gençler, yıldızlar, minikler ve küçükler katagorilerinde liglere katılıyoruz.Yıldız milli takıma bir sporcu ve B yıldız milli takım gelişim kampına iki sporcu vermekteyiz.

Voleybolda Büyük erkekler ve Küçük kızlarda lige katılmaktayız.Basketbolda ise büyük erkekler ve gençlerde liglere katılmaktayız.Briç takımımız il dışında yapılan turnuva ve yarışmalara katılarak hem ilimizin hem de ilçemizin ismini duyurmakta ve reklamını yapmakta. Satranç takımımız satranç birinci liginin kapısından dönmüştür.Yine yeni açmış olduğumuz teakwondo branşında kayıtlarımız başlamıştır.Taşköprüspor Kastamonu’da kendi tapulu lokal binası olan tek kulübüdür.

Adres:Taşköprüspor kulübü lokali 37400
Tel: 0 366 4174949 / 0 366 4174900 * Faks: 0366 4173353

HENTBOL

TAŞKÖPRÜ BELEDİYESİ HENTBOL TAKIMI

( DAHA GENİŞ BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ )
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda