@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Facia Çıkmadan Önlem AlınıyorTopkapı - Habipler arasında çalışan tramvay hattının en önemli ve en kalabalık istasyonu olan Şehitlik istasyonunda HaberTürk İstanbul'da yayınlanan haberden sonra yolcuların güvenliği için hızlı bir faaliyete başlandı. 


Edirnekapı'daki Şehitlik Tramvay istasyonunda hem peronların dar oluşundan dolayı sırt sırta durmak zorunda kalan yolcuların perondan düşme tehlikesi , minibüs ve taksilerin gelişigüzel yol kenarında durarak yolcu almaları esnasında karşıdan karşıya geçişlerde yaşanılan zorluk ve tehlikeler ile tramvaya binecek olan yolcuların rayların kenarında duracak yerleri olmamasından dolayı ölümlü kazaların her an olacağı şeklinde yayınlanan haberlerden sonra yetkililer hızlı bir çalışmaya girdiler.


Sultançiftliği ,Güngören , Demirkapı istasyonlarında meydana gelen ölümlü kazalardan sonra tedbir alabilmek için yoğun bir çalışma başlatan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İETT  haberimizdenden sonra Şehitlik istasyonunda öncelikle ek bir peron yapımına başlayarak yolcuların Topkapı istikametine giderken farklı perondan inip binmesini sağlayarak mevcut perondaki yolcu yoğunluğunu azalttı. Yeni peron çok kısa sürede yolcu hizmetine açılacak. Diğer yandan tramvaya binmek için istasyona geçmeye çalışan yolcuların hat kenarında yürüyebileceği, bekleyebileceği ya da karşıdan karşıya geçmesi için gerekli kaldırımı da yapan İETT koruma batlarıyla güvenliğin artmasını sağlamıştır.Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesi minibüsler yüzünden karşıdan karşıya geçmekte zorlanan yayalar ve sıkışan trafiğin rahatlaması için kaldırım kenarlarına demir korkuluklar yaparak minibüslerin keyfi şekilde durmalarını da engellemeye çalışmaktadır. Trafik ışıklarına kadar kaldırımın demir korkuluklarla kapatılması ve minibüslerin zorunlu olarak daha ileride durmalarının sağlanması vatandaşlardan olumlu tepki aldı.

@erolkaranet - 22.11.2010
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.