@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Hırka-ı Şerif Camii ziyaretleri yeni bir iş kapısı açtı
Fatih Atikali’de bulunan ve Ramazan Ayında yoğun ilgiye uğrayan Hırka-ı Şerif Camii ziyaretleri yeni bir iş kapısı açtı.
Veysel Karani hazretlerine Peygamber Aleyhisselam tarafından hediye edildiği bilinen hırkanın Ramazan ayında ziyaretçilere açık olması nedeniyle camiye çokça ziyaretçi akınının bulunması, camiye girişte ayakkabıların konulması için gerekli poşetin cami tarafından sağlanmaması poşet satıcılarının çoğalmasına neden oldu.
Cami görevlileri, “bu kadar ziyaretçiye poşeti nereden bulacağız” diyerek poşet hizmetlerini vermemesi nedeniyle cami civarında bulunan ve çoğu çocuk olan satıcıların poşet satmasına neden oldu. Ziyarete gelenler mecburen en az 50 kuruş vererek aldıkları poşeti çıkışta cami önündeki sandıklara bırakırken çocuklar bu poşetleri toplayarak tekrar satmaktadırlar.
İstanbul’un her camiinde poşet olduğunu, ziyaretçisi çok olan camilerde bile poşetlerin satılmadığını söyleyen ziyaretçiler buna tepki gösterirken cami derneğinin “bizimle ilgisi yok” dediği kişilerin 50 kuruştan verdikleri poşetleri cami içerisinde satılmasına da göz yumulmasına anlam veremediklerini, 5 -10 kuruşluk poşetin 50 kuruş hatta 1 liraya satılmasının da haksız olduğunu söyleyen ziyaretçilerin yanı sıra semt halkı satıcılara göz yumulmasının ardında birçoğunun dernek görevlilerinin yakınları olduğunu ima etmektedirler.
Bu arada Hırka-i Şerifin bu 17 Ağustos Cuma günü ziyaretlere kapanacağı da öğrenildi.

erolkara - 13.08.2012

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.