erolkara.net


Öğrenci ve velilerden Milli Eğitim Bakanlığına web sitesindeki uygulamadan ötürü tepkiler başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-okul sistemi üzerinden veli bilgilendirme sistemine giren ilköğretim ve orta öğretim öğrencileri ile öğrencilerin velileri sisteme giriş sayfasında hem kendi ve hem de başka öğrencilerin fotoğraflarını görünce şaşırdıklarını söyleyerek uygulamaya karşı tepkilerini dile getirdiler.

Bilhassa kız öğrencilerin velileri çocuklarının resimlerini internette görmek istemediklerini, bu uygulamanın kaldırılmasını isteyerek MEB’in çocukların resimlerini, bilhassa lisede okuyan öğrencilerin fotoğraflarının istenmeyen kişilerin eline geçmelerinden endişe duyduklarını söylemektedirler.

Sisteme girmek için illa çocukların fotoğraflarının yayınlanmasının gerek olmadığını ve bunun yanlışlığını vurgulayan veliler “ Bizler çocuklarımızın resimlerini internete koymamaları için sürekli nasihat ediyoruz. Kötü niyetli kişilerin eline geçerse zarar göreceklerini anlatıyoruz. Hiç gereği yokken bu konuda daha duyarlı olması gereken Milli Eğitim Bakanlığı yanlışın üzerine gitmektedir. Bu uygulamanın kaldırılmasını istiyoruz,” dediler

18.04.2012

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski