@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Din Derslerini MEB’in Öğretmenleri Vermesin

Okullarda okutulan din ve ahlak derslerinin Milli Eğitim Bakanlığının atadığı öğretmenler tarafından verilmesi uygulamasına son verilmesi istenildi.

Yıllardan beri uygulamada bulunan ve yanlışlığı derslere giren öğretmenlerce de sık sık vurgulanan din ve ahlak derslerinin MEB tarafından atanan öğretmenlere verdirilmesinin yanlışlığını vurgulayan sivil toplum kuruluşları ve ahlak önderleri  “buna son verilmelidir” dedi.

Okullarda verilen din derslerinde din eğitimi almamış öğretmenlerin eğitim vermesinin öğrenciye dini tam olarak anlatamamasının, bu konuda yeterli bilgiye sahip olmamalarından kaynaklandığını belirten uzmanlar işin erbabına bırakılması gerektiğini söylediler. Bunun en güzel yolunun da din eğitmenlerinin Diyanet İşleri Başkanlığınca sağlanması, diyanette en az 5 yıl kuran kursu öğreticiliği, vaizlik yapmış kişilerden olması gerektiği belirtilen açıklamalarda yeni yapılan eğitim sistemi ile seçmeli derslere branşı ile ilgili öğretmenlerin girmesinin daha yararlı olacağı belirtildi.

“Nasıl ki yıllarca okullarda Milli Güvenlik Derslerine asker kökenli kişiler girip ders verdilerse gerek din eğitiminde, gerek farklı branşlarda verilecek olan eğitimlere, lisan derslerine de uzmanı kişilerin görevlendirilmesi daha doğru olacaktır. “ denilen görüşlerde öğretmen olacak diyanet görevlilerinin mutlak surette pedagoji ve formasyon eğitimine tabii tutulmuş, bu eğitimlerden geçmiş ve meslekte en az 5 yılını tamamlamış kişilerden ve fakülte mezunu olanlardan seçilmesi gerektiği de vurgulandı.


HABER ÖZEL -  EROL KARA 31.03.2012
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.